אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלני בנק הפועלים: "התמונה המאקרו כלכלית המעורבת מעלה את חוסר הוודאות בטווח הקצר" צילום: תומריקו

כלכלני בנק הפועלים: "התמונה המאקרו כלכלית המעורבת מעלה את חוסר הוודאות בטווח הקצר"

לדבריהם, "אנו ממשיכים להחזיק בדעה חיובית כלפי שוק המניות המקומי, אם כי מזכירים את הסיכונים הקיימים בישראל ובעולם"

26.11.2010, 10:02 | כתב כלכליסט

"אנו ממשיכים להחזיק בדעה חיובית כלפי שוק המניות המקומי, אם כי אנו מזכירים את הסיכונים הקיימים בישראל ובעולם", כך כותבים כלכלני בנק הפועלים בסקירתם השבועית. לדבריהם, "בראיה הגלובלית, המשבר המתגבר באירלנד מחדד את הסיכון מפני משבר אירופי נוסף ואף האטה גלובלית מתחדשת. במישור המקומי, הצמיחה ברבעון השלישי אומנם היתה גבוהה בהשוואה לעולם המערבי, אולם ההאטה בצריכה הפרטית והצניחה ביצוא מהווים איתות שלילי לעתיד".

עם זאת הם מציינים כי "מדד מנהלי הרכש של בנק הפועלים מראה סימנים להתאוששות מחודשת ברבעון הרביעי ביצוא  כך שבסופו של דבר התמונה המאקרו כלכלית מעורבת ומעלה את חוסר הוודאות בטווח הקצר".

לדברי כלכלני בנק הפועלים, "בזירת המיקרו, דו"חות החברות לרבעון השלישי הראו בחלקם הגדול שיפור בתוצאות ביחס לרבעון המקביל, כשרבות מהנהלות החברות הביעו ביטחון גם בנוגע לרבעון הרביעי ואף מעבר לכך, דבר שלהערכתנו תומך בשוק המניות מעבר לרעשים המקומיים שעלולים להיווצר בשל הנעשה בזירה הגלובלית. לסיכום, אנו רואים בחיוב את ההשקעה בשוק המניות המקומי, במיוחד על רקע האטרקטיביות הנמוכה שמציעות אלטרנטיבות ההשקעה בתחום הסולידי, נוכח תשואותיהן הנמוכות. אנו מעדיפים השקעה במניות בודדות ולא באמצעות מדדים, כאשר בחלוקה ענפית, אנו רואים עדיפות להשקעה בחברות המוטות למשק המקומי, בענפים כגון קמעונאות ומזון. בין המניות המומלצות על ידינו ניתן למנות את בזק, שופרסל, החברה לישראל, אי.די.בי אחזקות, נייר חדרה ו גולף".

כלכלני בנק לאומי מעריכים כי "בטווח הקצר הסנטימנט החיובי עשוי להימשך, על רקע האיתנות היחסית של הכלכלה הישראלית והמחסור באלטרנטיבות השקעה. עונת פרסום הדו"חות הכספיים לרבעון השלישי תיתן את הטון במניות החברות המפרסמות".

בשוק האג"ח מציינים כלכלני בנק הפועלים כי "לאור הציפיות האינפלציוניות הגבוהות הנגזרות משוק האג"ח אנו ממליצים לשמור על רכיב שקלי גבוה בהשוואה לאפיק הצמוד לקצר מח"מים ולשמור על על מרכיב נזילות גבוה לניצול תשואות עתידיות". לכלני בנק לאומי מציינים כי "בבחינת תמהיל ההשקעה אנו נוטים להעדיף במעט את האפיק הצמוד, לאור חשש המשקיעים מהמשך עליות מדד המחירים לצרכן. מח"מ ההשקעה המומלץ הינו בינוני הן באפיק השקלי והן באפיק הצמוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות