אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשיא התאחדות המלונות לראש עיריית אילת: "אל תהפוך לאויב התיירות" צילום: עמית שאבי

נשיא התאחדות המלונות לראש עיריית אילת: "אל תהפוך לאויב התיירות"

בעקבות ההמלצה להעלות את הארנונה למלונות העיר, כתב אלי גונן למאיר יצחק הלוי: "אל תביא את תעשיית התיירות של אילת אל סף נקיטת צעדי מחאה שכולנו נפגע מהם"

28.11.2010, 12:11 | יסמין גיל

בהמשך להמלצה להעלות את תשלומי הארנונה למלונות בדירוג של חמישה כוכבים באילת, במסגרת ועדה שבחנה עריכת רפורמה מקיפה בעיר בתחום הארנונה - קרא בסוף השבוע נשיא התאחדות המלונות, אלי גונן, במכתב שהעביר לראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי: "אל תהפוך לאויב התיירות".

הוועדה המליצה להעלות את תעריפי הארנונה בענף המלונאות באילת בשיעור של 5%-8.2% בממוצע, כאשר את שיעור העלייה הגבוה ביותר יספגו בתי מלון בדירוג חמישה כוכבים. זאת, לאחר שבדיקה העלתה כי נטל הארנונה המוטל על בתי המלון באילת נמוך משמעותית ביחס לנטל המוטל על מלונות תל אביב, הרצליה וירושלים. מסקנות הוועדה יוצגו היום (א') בפני חברי הקואליציה של עיריית אילת ואם יתקבלו יעברו לאישור משרד הפנים.

מלון הילטון מלכת שבא באילת, צילום: shutterstock מלון הילטון מלכת שבא באילת | צילום: shutterstock מלון הילטון מלכת שבא באילת, צילום: shutterstock

"בתדהמה שמענו על כוונתך להציע העלאה חסרת תקדים בארנונת המלונות", כתב גונן ליצחק הלוי, "זאת, בשעה שאילת נאבקת על עצם הישרדותה כיעד תיירות בתנאי תחרות בלתי אפשריים אל מול שכנותיה. משיעורי ההעלאה המוצעים אנו למדים כי ארנונת מלונות אילת תהיה הארנונה המלונאית הגבוהה בארץ. אנו מזהים פערים של מעל 30% בארנונת מלונות אילת הצפויה, אל מול ערי תיירות במרכז ובצפון".

נשיא ההתאחדות אף כותב כי העלאת הארנונה תיאלץ את מלונות אילת לצמצם את השתתפותם במימון פעולות שיווק ואירועים בעיר: "הרי את הכסף הנוסף יש להביא מהיכן שהוא".

"עצור את התהליך ההרסני והמיותר הזה, אשר חוסר סבירותו מעורר תהיות ביחס לזרות השיקולים שמאחוריו", כתב גונן, "אל תסכן את מקור הפרנסה העיקרי וכמעט יחיד של תושבי אילת. אל תסכן את מי שמחזיקים פחות מ-14% מהשטח הבנוי של אילת, אך נושאים בכ-40% מכלל הארנונה בעיר. אל תביא את תעשיית התיירות של אילת אל סף של נקיטת צעדי מחאה וייאוש שכולנו נפגע מהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות