אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פפושדו וזיסר עשו מימון מחדש ל-3 בתי מלון שהם מפעילים בלונדון צילום: אוראל כהן

פפושדו וזיסר עשו מימון מחדש ל-3 בתי מלון שהם מפעילים בלונדון

עד כה קיבלו בתי המלון אשראי מגולדמן זאקס. המימון החדש, בהיקף של כמיליארד שקל, יועמד על ידי בנק אראל הגרמני

28.11.2010, 12:53 | ענת ציפקין
חברת המלונאות פארק פלאזה הוטלס, מקבוצת מלונות ים סוף שבשליטת אלי פפושדו, חתמה על הסכם מימון מחדש בהיקף של כמיליארד שקל (כ-180 מיליון ליש"ט) ל-3 בתי מלון שהיא מפעילה בלונדון: "פארק פלאזה ריוורבנק", "פארק פלאזה ויקטוריה" ו"פארק פלאזה שרלוק הולמס", המוחזקים בשיעורים של 50%-55% על ידי החברה, והיתרה ע"י קבוצת אלביט הדמיה, שבשליטת מוטי זיסר.  

הסכם המימון מחדש הינו לתקופה של 5 שנים, והוא יחליף מימון קיים, שהיה לשלושת בתי המלון בגולדמן זאקס. ההסכם הנוכחי נחתם מול הבנק הגרמני אראל (Aareal). במקביל להסכם המימון, הזרימו פארק פלאזה ואלביט הדמיה הון עצמי של כ-95 מיליון שקל (כ-16.6 מיליון ליש"ט), מתוכו חלקה של פארק פלאזה מסתכם בכ-51 מיליון שקל (כ-8.9 מיליון ליש"ט), שישמש כדי לפרוע את ההתחייבויות הקודמות מול גולדמן זאקס. הסכם המימון מורכב משתי הלוואות מרכזיות, כאשר הראשונה הינה בהיקף של כ-883 מיליון שקל (כ-153 מיליון ליש"ט), והיא תשמש למימון המלונות ריוורבנק ו-ויקטוריה. הלוואה זו נושאת ברובה ריבית קבועה של כ-5.3% לשלוש שנותיה הראשונות, ולאחר מכן שיעור ריבית מופחת של כ-3.27%. ההלוואה השניה, בגין מלון שרלוק הולמס, תישא ריבית בשיעור של 5%.

באפריל האחרון הרחיבה פארק פלאזה את פורטפוליו בתי המלון שלה, ורכשה יחד עם אלביט הדמיה את מלון העסקים הולידיי אין אמסטרדם, הסמוך לשדה התעופה סכיפהול, תמורת כ-30 מיליון יורו. בחודש מרץ פתחה החברה את מלון פארק פלאזה ווסטמיניסטר ברידג', בהשקעה של כ-2 מיליארד שקל ובו יותר מ- 1,000 חדרים. 

פורטפוליו המלונות של פארק פלאזה מונה כ-35 מלונות וכ-7,000 חדרים. החברה נסחרת בבורסת ה-AIM בלונדון מאז יולי 2007 ונסחרת בשווי שוק של כ-60 מיליון ליש"ט.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות