אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרסום ראשון - מסתמן: מחזיקי אגרות החוב של קמן יימנעו מדרישת פירעון מיידי

פרסום ראשון - מסתמן: מחזיקי אגרות החוב של קמן יימנעו מדרישת פירעון מיידי

בתמורה מציעה החברה לבעלי האג"ח תוספת ריבית של 1.5%. החברה חייבת למחזיקי אג"ח ג' סכום של 55 מיליון שקל

28.11.2010, 13:49 | שניר הנדלר

ארבעה ימים לאחר שקמן אחזקות פרסמה כי דו"חות הרבעון השלישי עתידים להראות התכווצות בהון העצמי ובכך, לחרוג מאמות המידה הפיננסיות שנקבעו לחברה במסגרת ההתחייבות לבעלי איגרות החוב (סדרה ג') ולבנקים, מסתמן שמחזיקי האג"ח של קמן יימנעו כרגע מהעמדת החוב לפירעון מיידי.

קמן חבה למחזיקי סדרה ג' 55 מיליון שקל, והחוב לבנקים עומד על 220 מיליון שקל. באסיפת מחזיקים שערכה הצהריים (א') קמן אחזקות, היא ביקשה את הסכמת המחזיקים לשינוי שטר הנאמנות, כך שאמות המידה הפיננסיות שנקבעו בשטר הקודם לא ייכנסו לתוקף עד מאי 2011 – מועד פרסום הדו"חות לרבעון הראשון של 2011.

בתקופת השהיה זו קמן תפעל לגיוס הון של 50 מיליון שקל שיאפשרו לה לפרוע את האשראי שנתנו לה המחזיקים והבנקים.

אם יסכימו המחזיקים לשנות את שטר הנאמנות ויאשרו את תקופת ההשהיה שהציעה קמן, הם ייהנו מתוספת של 1.5% לריבית האג"ח כאשר הריבית שנקבעה במכרז המקורי עמדה על 6.45%. ובסוף תקופת ההשהיה, אם המחזיקים יבחרו שלא להעמיד את החוב לפירעון מידי, יהנו המחזיקים בתוספת של 1% לריבית האג"ח.

במקביל לאישור תקופת ההשהיה, ממשיכה קמן בשיחותיה עם הבנקים – פועלים, לאומי ודיסקונט – על מנת לאפשר השהיה של פירעון מידי של האשראי שאלה העניקו לה. כאמור, מהפגישה שנערכה היום בנוכחות מנכ"לית קמן רגינה אונגר מסתמן כי עד מחר יאשרו מחזיקי האג"ח מסדרה ג' את שינוי שטר הנאמנות בתום מרתון שיחות שניהלה בימים האחרונים קמן עם המחזיקים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות