אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך למצוא עבודה בחו"ל צילום: בלומברג

איך למצוא עבודה בחו"ל

עבודה בחו"ל היא הזדמנות נפלאה לשינוי אווירה וקריירה. אז איך משיגים את הג'וב הנחשק ולמה צריך לשים לב לפני שאורזים את המזוודות

28.11.2010, 22:28 | סוכנויות הידיעות

אם אתם מרגישים שעתיד הקריירה שלכם נראה קודר למדי, אולי כדאי שתלכו בדרכם של אלפי עובדים צעירים - וכמה מבוגרים יותר - שמוצאים הזדמנויות עבודה קצרות מועד מחוץ למדינה. זה לא בדיוק רילוקיישן עם כל התנאים המתלווים לכך, אבל אם אתם צעירים ונועזים, אפשר לאתר משרות מעניינות (ולא, לא מדובר בעגלות מכירה בקניונים). 

קחו למשל בוגרי אוניברסיטה צעירים. עבודה של שנה בחו"ל יכולה לספק זמן רב יותר לבחירת נתיב הקריירה. היא גם מאפשרת ללמוד על תרבות חדשה, לצחצח את כישורי השפה ולהפגין הבנה בינלאומית. אחת ההמלצות החמות היא לחפש אחר תוכניות שכוללות רשת תמיכה מקיפה וזכו להמלצות מסטודנטים שכבר נטלו בהן חלק.

44 אלף דולר בשנה ללימוד אנגלית ביפן, צילום: shutterstock 44 אלף דולר בשנה ללימוד אנגלית ביפן | צילום: shutterstock 44 אלף דולר בשנה ללימוד אנגלית ביפן, צילום: shutterstock

עבודות רבות מציעות שכר צנוע למדי או מלגה ואילו משרות אחרות (כמו משרת אופר) מכסות גם מגורים וכרטיסי טיסה. לדוגמה, תוכנית Exchange and Teaching שמממנת ממשלת יפן, משלמת למורים לאנגלית 3.6 מיליון ין, שהם 44 אלף דולר בשנה.

רוב האנשים שמחפשים עבודה קצרה בחו"ל הם בגילאי 30-18, אולם יש מבוגרים יותר שמשתמשים בהזדמנות כדי להשיק קריירה חדשה, לעיתים על ידי קבלת עבודות בהתנדבות, כמו בניית בתי ספר קהילתיים או התנדבות למשימות הומניטריות. על מנת שתוכלו לבחור את ההזדמנות הטובה ביותר עבורכם, המומחים מציעים מספר טיפים:

הגדרת מטרות - רצוי לזהות מראש לאן רוצים להגיע, מהן ציפיות השכר והמגורים, ומה מקווים להרוויח מהעבודה בחו"ל, כך כל התהליך עובר בצורה חלקה יותר. עם זאת, כשצצות הזדמנויות לא צפויות, צריך לשמור על גמישות.

מחקר, מחקר, מחקר - וודאו שאתם מבינים היטב איזה אחריות העבודה כוללת. זאת על מנת שלא תטוסו לחו"ל בהנחה שאתם עומדים לעבוד כאנשי שיווק במשרד רופאי שיניים, רק כדי לגלות שמצפים מכם לערוך ניתוחי שיניים, כפי שקרה למג דאודי מטקסס, ששמחה על ההזדמנות לעבור לארגנטינה רק כדי להתפטר מהעבודה למחרת היום. "אם אין לכם כסף להיפגש קודם עם המעסיק הפוטנציאלי, תשיגו כמה שיותר פרטים לגבי תיאור המשרה בשפה הפשוטה ביותר", מציעים המומחים.

נצלו קשרים - אם כבר טיילתם או למדתם בחו"ל, חדשו קשרים בניסיון למצוא הזדמנויות עבודה. אליוט הואל, לדוגמה, ניצל את הקשרים שפיתח במשך שנתיים כשהתנדב בחיל השלום בזימבבואה כדי להשיג עבודה כיועץ של חברת מחקר בינלאומית שפועלת במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
הישראלים דומים לאפריקאים בעולם הם יעבדו בכל דבר בכל מדינה מערבית בריאה בעולם ,,
אך יש הבדל שאצל הישראלים זה בחירה ואצל האפריקאים זה לחיות או למות , מה שאומר שאם ישראלי מחפש עבודה בחו"ל הוא מחפש את מזלו כי בארץ נותר לו להיות סוג של עבד בשכר מינימום , כי המצב והתחושה שעבודה טובה שייכת רק לפרוטקציונרים בארץ .
ארמגדון  |  29.11.10
3.
כתבה לא מציאותית, אנחנו לא מדינה אירופאית שאתה יכול לקום ולחצות את הגבול ולעבוד
מה קשר הכתבה הזו למציאות החיים בישראל? מילא אם הייתם כותבים על הגירה מישראל, ניחא, זה רלוונטי, אבל "צא תתאוורר בחו"ל לאיזו שנה בעבודה כיפית" זה פשוט מדע בידיוני לאזרח הישראלי.
וגם שם זה לא פשוט  |  29.11.10
2.
לפני שאתם בכלל עושים את הצעד הראשון - תבדקו אם בכלל מותר לכם לעבוד באותה מדינה
לפני שאתם בכלל עושים את הצעד הראשון - תבדקו אם בכלל מותר לכם לעבוד באותה מדינה. לכל מדינה החוקים שלה בנושא עבודת זרים - בין אם הם באים על אשרת תייר ובים אם הם באים על אשרת עבודה. במרבית המדינות אסור לתייר לעבוד בשום צורה! תייר שנתפס עובד באופן לא חוקי עשוי להעצר ע"י המשטרה/רשויות ההגירה, להיות מובא בפני שופט ולהיות מגורש מאותה מדינה כולל איסור כניסה בעתיד. קחו בחשבון שלא מעט מדינות מעדכנות האחת את השניה על שוהים/עובדים בלתי-חוקיים מה שגורר מיידית מניעת כניסה גם למדינות אחרות. חלק מהמקוצועות דורשים רישוי מקומי (אפילו לאופר יש צורך ברישיוי מקומי בארה"ב ובקנדה!!!) בקיצור - לפני שאתם מוצאים אפילו דקל שחוק אחד בחיפושי עבודה - תבדקו מה החוקים באותה מדינה ו...תהיו מוכנים למעצר וגירוש אם תפסו עובדים באופןו לא חוקי! גבר אחרון - לישראלים יש תדמית "לא חיובית" (בלשון המעטה בלא מעט מדינות ובכלל זה ביפן, ארה"ב וקנדה! ביפן הם אפילו משוייכים ישירות למאפיות ופשע).
חו"ל , ממול  |  29.11.10
לכל התגובות