אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המרוץ למונדיאל 2022: מלחמת הסטטיסטיקות צילום: איי פי

המרוץ למונדיאל 2022: מלחמת הסטטיסטיקות

אוסטרליה טוענת שמונדיאל אצלה יעזור לפיפ"א לממש את הפוטנציאל העסקי של הכדורגל באסיה. קטאר טוענת אחרת. שתיהן משתמשות במחקרים של חברות בינלאומיות מכובדות. גם המארחת של מונדיאל 2018 תוכרז השבוע

28.11.2010, 15:51 | סוכנויות הידיעות

קיום המונדיאל באוסטרליה יעניק לפיפ"א ולשותפותיה "הזדמנויות כלכליות ופיננסיות עצומות". כך עולה מההצעה שהגישה המדינה, על רקע הפיכת המירוץ לאירוח מונדיאל 2022 לשדה קרב סטטיסטי.

כשנותרו מספר ימים להצבעה הקריטית ב-2 בדצמבר, הן אוסטרליה והן קטאר התאמצו לחזק את ההצעות שלהן עם שורה של עובדות ונתונים שהוכנו על ידי שמות מכובדים מעולם הייעוץ העסקי.

בעוד שקטאר פנתה לגרנט טורנטון, אוסטרליה פרסמה את פרי המחקר של PWC ו-LEK. שתי המדינות, וכן ארצות הברית הן המועמדות המובילות לזכייה במירוץ לאירוח מונדיאל 2022. זאת, למרות שנראה היה בשבוע שעבר שהפקחים של פיפ"א מנחיתים מכת מוות על ההצעה של קטאר, לאחר שהגדירו את התכניות לערוך את הטורניר שם בחודשים יוני ויולי כ"סיכון בריאות פוטנציאלי".

מצגת בת 15 עמודים של אוסטרליה נועדה להדגיש את מידת "הפוטנציאל הגלום" בזכויות השידור באסיה, שההכנסות מהם עשויות לטפס ל-1.9 מיליארד דולר אם כמה מהערכות הפחות קיצוניות יתממשו.

המחקר אף מצביע על כך שההזדמנויות עבור צופי הטלוויזיה גדולות יותר כשהמונדיאל נערך באסיה. על אף הפרשי השעות, אסיה בכל מקרה מכילה את הקהל צופי הטלוויזיה האזורי הגדול ביותר, עם נתון צפייה מצטבר של קרוב ל-9 מיליארד עבור מונדיאל 2006 שנערך בגרמניה.

לדברי בן באקלי, מנכ"ל התאחדות הכדורגל של אוסטרליה "עד 2022 התמ"ג באסיה צפוי להיות גבוה פי 2 בהשוואה לאירופה וצפון אמריקה".

באקלי ציין כי שותפותיה העיקריות של אוסטרליה למסחר הן סין, יפן, קוריאה והודו. "וכתוצאה מכך אנחנו קשורים לצמיחה העתידית של האזור. בכך שנעביר את המונדיאל לאסיה ולאזור האוסטרלי הרחב יותר, פיפ"א תזכה בהזדמנות לחלוק בצמיחה, בעוד שההכנסות הצפויות שעולות מהמחקר יאפשרו לפיפ"א לערוך השקעות משמעותיות נוספות בהתפתחות המשחק ברחבי העולם. אנחנו מזמינים חברים של הוועדה המנהלת לשקול את הפוטנציאל שגלום במונדיאל באוסטרליה במונחים של התפתחות המשחק והצלחה מסחרית".

באתו יום, אגב, תוכרז גם הזוכה באירוח מונדיאל 2018.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות