אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - שנה לאחר פרישתו מהפוליטיקה: אופיר פינס מונה ליו"ר של שתי חברות קלינטק צילום: גלעד קוולרצ'יק

בלעדי ל"כלכליסט" - שנה לאחר פרישתו מהפוליטיקה: אופיר פינס מונה ליו"ר של שתי חברות קלינטק

מדובר בחברת גרינגו התל אביבית המעניקה ייעוץ סביבתי לחברות וארגונים, ובחברת גרין סאן אנרג'י הירושלמית המפתחת פאנלים פוטו־וולטאיים מתקדמים

29.11.2010, 11:32 | תומר אביטל

מהמגרש הפוליטי לעולם העסקי: חבר הכנסת לשעבר אופיר פינס, שפרש בתחילת השנה מהחיים הפוליטיים, התמנה באחרונה ליו"ר הדירקטוריון של שתי חברות קלינטק. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בחברת גרינגו התל אביבית המעניקה ייעוץ סביבתי לחברות וארגונים, ובחברת גרין סאן אנרג'י הירושלמית המפתחת פאנלים פוטו־וולטאיים מתקדמים. בשלב זה לא ידוע כמה צפוי פינס להשתכר עבור עבודתו בשתי החברות.

גרינגו עובדת, בין השאר, עם רשויות מקומיות ברחבי הארץ. בימים אלה היא מסייעת למשל לעיריית אופקים ולעיריית הוד השרון בניהול של מכרזים להתקנה של מערכות פוטו־וולטאיות על גגות של מבנים הנמצאים בבעלותן.

גרין סאן אנרג'י פיתחה פטנט אופטי ייחודי המאפשר לה לייצר חשמל סולארי גם בפאנלים המוצבים אנכית, במחיר נמוך יחסית. הפיתוח מבוסס על טכנולוגיית ריכוז קרינה המאפשרת ייצור חשמל סולארי גם בתנאי קרינה נמוכה יחסית.

פינס (49) נבחר לכנסת לראשונה בשנת 1996, ומילא מאז מגוון רחב של תפקידים ציבוריים. בין השאר, שימש פינס כמזכ"ל מפלגת העבודה, כשר הפנים בממשלתו של אריאל שרון וכשר המדע והטכנולוגיה בממשלתו של אהוד אולמרט.

בשנת 2007, לאחר שהתפטר מהממשלה, נבחר פינס לתפקיד יו"ר ועדת הפנים וההגנה על הסביבה, ובינואר 2010 הודיע על פרישתו מהחיים הפוליטיים. פינס החליט על הצעד, לאחר שלטענתו הרגיש כי אין ביכולתו להוסיף ולתרום.

בשנה האחרונה שימש פינס כמרצה במרכז הבינתחומי. במקביל שימש כדירקטור חיצוני וכיו"ר ועדת הביקורת בחברת ח.מר, העוסקת בביצוע פרויקטים שונים בתחומי התקשורת והביטחון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות