אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיום פושר לכהונתו של גיורא עופר: התשואה על ההון בדיסקונט ירדה צילום: אביגיל עוזי

סיום פושר לכהונתו של גיורא עופר: התשואה על ההון בדיסקונט ירדה

התשואה להון ברבעון השלישי בבנק עמדה על 11.3% לעומת 12.7% ברבעון המקביל. עופר: "שפיגל יצעיד את הבנק לשיאים חדשים"

29.11.2010, 09:18 | תומר זלצר

בנק דיסקונט פירסם הבוקר (ב') את תוצאותיו הכספיות לרבעון השלישי של 2010: הרווח הנקי הרבעוני עמד על 288 מיליון שקל, ירידה של כ-1% לעומת הרווח הנקי ברבעון השלישי של 2009. התשואה להון ברבעון השלישי עמדה על 11.3% (בחישוב שנתי) לעומת 12.7% ברבעון המקביל אשתקד.

הרווח המימוני של דיסקונט ברבעון השלישי עמד על כ-1.3 מיליארד שקל, בדומה לרווח המימוני של הבנק ברבעון המקביל אשתקד. רווחי המימון ברבעון השלישי כוללים, בין השאר, 89 מיליון שקל כתוצאה ממכירת אגרות חוב זמינות למכירה.

הרווח הנקי בתשעת החודשים הראשונים של 2010 עמד על 589 מיליון שקל, ירידה של כ-23% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. התשואה להון בתשעת החודשים הראשונים של 2010 עמדה על 7.7% (בחישוב שנתי) לעומת שיעור של 11.3% בתקופה המקבילה אשתקד.

תיק האשראי של דיסקונט עמד בסוף הרבעון השלישי על כ-119 מיליארד שקל, עלייה של כ-3% בהשוואה לספטמבר 2009. ההפרשה לחובות מסופקים עמדה ברבעון השלישי על 169 מיליון שקל, ירידה של 31% לעומת ההפרשה ברבעון המקביל אשתקד. שיעור ההפרשה מתיק האשראי עמד ברבעון השלישי על 0.57%.

יחס הלימות ההון של דיסקונט עמד בסוף ספטמבר על 12.93% ויחס הון הליבה של הבנק עמד בסוף ספטמבר על 7.37%.

מנכ"ל בנק דיסקונט גיורא עופר, שיפרוש בשבועות הקרובים לאחר עשר שנים בתפקיד, ציין כי "התוצאות שאנו מפרסמים היום נותנות ביטוי להישגי הקבוצה בתחומי הפעילות העסקיים השונים. בניית הלימות הון איתנה ללא ויתור על צמיחה, עלייה בהכנסות, ירידה בהפרשות לחובות מסופקים והמשך השיפור בתיק האשראי. כל זה בצד שליטה בהוצאות וביטוי למאמץ ההתייעלות שבוצע בשנים האחרונות. מכירת כל מניות הבנק על ידי המדינה וההנפקה הצפויה בשבועות הקרובים הינם אירועים משמעותיים לכל בעלי העניין בבנק".

עופר הוסיף כי "זהו הדו"ח הכספי האחרון שאציג בתור מנכ"ל הקבוצה ואני מבקש לשוב ולהודות לחברי הדירקטוריון, ההנהלה ובעיקר לכל עובדי הבנק והקבוצה על עשר שנים נפלאות שבהן ביסס הבנק את מעמדו והפך לבנק מוביל, תחרותי ונאמן ללקוחותיו. אני מבקש לאחל הצלחה גדולה למחליפי ראובן שפיגל, שייכנס לתפקידו בסוף השנה. אני סמוך ובטוח כי יצעיד את הבנק לשיאים נוספים וחדשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות