אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נציג אמבלייז בבית המשפט: "אין בכוונתנו לחלק דיבידנד בזמן הקרוב" צילום: עמית שעל

נציג אמבלייז בבית המשפט: "אין בכוונתנו לחלק דיבידנד בזמן הקרוב"

בית המשפט העליון דן בערעור אמבלייז על הצווים שנתנה השופטת ורדה אלשיך, שחייבו את החברה לדווח לה על חלוקת דיבידנדים עתידית. עו"ד איתן ארז: "פניתי לרשויות באנגליה שיחקרו את החברה"

29.11.2010, 13:03 | מארק שון

חברת אמבלייז אינה מתכוונת לחלק דיבידנד לבעלי מניותיה בזמן הקרוב. כך דיווח היום (ב') נציג החברה בדיון בבית המשפט העליון, עו"ד בועז בן צור. הדיון היה חלק מהמסע בעקבות מניותיו של אלי רייפמן באמבלייז. הדיון היום (ב') התרכז בערעור אמבלייז על הצווים שנתנה שופטת בית המשפט המחוזי, ורדה אלשיך, המטפלת בסוגיית החובות של רייפמן.

אלשיך הוציאה שני צווים לאחר הפרסום ב"כלכליסט" בתחילת ספטמבר, אודות העסקה שבמסגרתה מכרה אמבלייז את השליטה (כ-49.2%) בקבוצת התוכנה פורמולה לידי קבוצת אסקו הפולנית תמורת כ-139 מיליון דולר.

הצווים חייבו את אמבלייז לדווח לה על חלוקת דיבידנדים עתידית. כמו כן נקבע כי אם תתבצע חלוקת דיבידנד תפקיד אמבלייז 27.75% מסכום החלוקה (חלקו של רייפמן לטענת המנהל המיוחד, עו"ד איתן ארז) בידי כונס הנכסים הרשמי. המשמעות היא שאם יחולק דיבידנד אמבלייז תעביר לכונס הנכסים יותר מ-40 מיליון דולר (27.75%) מתוך 145 מיליון דולר. יממה לאחר מכן הורתה אלשיך על חשיפת כל בעלי מניותיה של אמבלייז.

אמבלייז ערערה על שני הצווים לבית המשפט העליון, והבוקר התקיים הדיון. עו"ד ארז חשף במסגרת הדיון כי הוא פנה לרשויות באנגליה שיחקרו את החברה. זאת לאחר שלטענתו היא דיווחה לבורסה בלונדון כי רייפמן הוא בעל מניות, ולאחר שניתן צו הכינוס נגדו המניות נעלמו מבלי שהעניין ידווח.

"באנגליה כל עסקה של 3% חייבת דיווח לבורסה. עד היום החברה לא טרחה לדווח בבורסה בלונדון על שום עסקה שנמכרו המניות האלה", אמרה ארז בדיון, "הדפוס הזה של ניהול לקוי ביותר של חברה ציבורית חוזר על עצמו. החברה לא דיווחה עד היום לצווים שניתנו על ידי בתי המשפט. בעל מניות בחברה לא יודע שקיים צו. הם לא מדווחים על כך לבורסה".

לשאלת הנשיאה דורית ביניש השיב ארז כי טרם נמסר לו מידע על החקירה.

טרם התקבלה החלטה סופית בעניין הערעור של אמבלייז. בימים אלה אמורה לפרסם המומחית מטעם ביהמ"ש, פרופ' אירית חביב-סגל, את מסקנותיה בנוגע למניותיו של רייפמן.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות