אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אוצרות הטבע שייכים לציבור"

הפורום לפעולה אזרחית דורש להעביר 80% מרווחי הגז לציבור. כרמל שאמה, ניצן הורוביץ ואריה אלדד באו לתמוך בכינוס החירום אתמול

29.11.2010, 16:47 | אורי חודי

יותר מ-450 איש התכנסו אתמול (א') בערב באולם הספורט של בית ספר עירוני ד' בתל אביב כדי להביע תמיכה במאבק שמקדם הפורום לפעולה אזרחית אותו ייסד הרב מיכאל מלכיאור להעברת רווחי הגז לציבור.

"נגמרו התירוצים. אוצרות הטבע שייכים לציבור! ברווחים מהגז הטבעי צריך לבנות כאן חברה טובה יותר!", זעקו השלטים והדרישה של הפורום היא לחלוקה של רווחי הגז ביחס של 20% לאנשי העסקים ו-80% לציבור.

אל הכנס שהוגדר על ידי מארגניו ככנס חירום הגיעו גם חברי הכנסת כרמל שאמה הכהן, ניצן הורוביץ, אריה אלדד ודב חנין, אליהם הצטרפו גם קובי אוז ורון קופמן. כולם נשאו דברים והביעו תמיכה בהעברת רווחי הגז לציבור ומשמעותם הלאומית של אוצרות הטבע.

הקהל הישראלי ידוע כקהל אדיש, ומעניין יהיה לראות האם הפורום יצליח לגייס את הציבור למאבק ואכן יגרום לשינוי. כנסים כמו זה שהתקיים אמש מתוכננים להיערך במקומות נוספים ברחבי הארץ וגם שם מקווים המארגנים לאסוף מספר גדול של תומכים.

שאלה נוספת שנדרשו אליה באי הכנס הייתה כיצד ניתן לדאוג שהכסף של רווחי הגז אכן יגיע למטרות חברתיות ולא ייבלע בתקציב המדינה וילך לאיבוד בנבכי הביורוקרטיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות