אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": מירס ניסתה לסייע לשרי האוצר והתקשורת - בג"ץ דחה את התרגיל צילום: אוראל כהן

בלעדי ל"כלכליסט": מירס ניסתה לסייע לשרי האוצר והתקשורת - בג"ץ דחה את התרגיל

החברה ביקשה בשם השרים ארכה להגשת תגובה לעתירות חברות הסלולר נגד הפחתת דמי הקישוריות; בג"ץ סירב לבקשה

29.11.2010, 18:11 | גילעד נס

לפני כשבועיים הגישו חברות הסלולר עתירות לבג"ץ נגד כוונת שר התקשורת (ובהסכמת שר האוצר) להפחית את דמי הקישוריות בסלולר. ואולם שביתת פרקליטי המדינה, הנמשכת זה כשבועיים, מנעה משרי האוצר והתקשורת להגיש את תגובתם לבקשה, ואף לא אפשרה להם לבקש ארכה נוספת להגשת התגובה.

המועד להגשת התגובה חלף ביום ד' האחרון, ומי שנחלצה לעזרת השרים היתה חברת מירס. החברה, שהתבקשה בידי העותרות להשיב לעתירה, הגדילה לעשות והגישה מטעמה בקשה להארכת זמן התגובה לשרי הממשלה. ואולם  השופטת מרים נאור דחתה היום (ב') את בקשתה של מירס, בטענה כי הוגשה שלא בידי בעלי הדין הנכונים.

בשוק התקשורת עדיין ממתינים לראות כיצד יתייחס בג"ץ להיעדר התגובה מצד כחלון ושטייניץ. על פי הערכות, שופטי בג"ץ ימתינו כמה ימים נוספים, בתקווה כי שביתת הפרקליטים תסתיים ותאפשר לשרים לבקש ארכה נוספת להכנת תגובותיהם.

מצד שני, כל יום שעובר מקרב את מועד הפחתת דמי הקישוריות, ואף מועד רלוונטי יותר - תום טווח הזמנים שהעניק שר התקשורת למפעילים הווירטואליים ולחברות הסלולר להגיע להסכמה באשר לתעריפים שישלמו המפעילים לחברות. תעריפים אלו אמורים להתבסס בין השאר על תעריף דמי הקישוריות, וכל עוד תלוי הנושא בבג"ץ, יתקשו המפעילים הווירטואליים להתבסס על נתונים בני-קיימא לבניית התוכנית העסקית שלהם.

מירס הגישה אתמול את תגובתה לעתירות חברות הסלולר, ובה ציינה כי החברה תומכת בהחלטת משרד התקשורת בכל הקשור להפחתת דמי הקישוריות. "חברות הסלולר הגדולות השתהו בצורה מתמיהה העולה עד כדי חוסר ניקיון כפיים, שכן הן המתינו למעלה מחודשיים ובצורה מפליאה הגישו כמעט באותו יום את עתירותיה", האשימה החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה