אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבים ערבים מנעו כניסה לנכסים בסיור עמידר ביפו צילום: יריב כץ

תושבים ערבים מנעו כניסה לנכסים בסיור עמידר ביפו

כ-30 איש התקהלו ומנעו את כניסת אנשי עמידר ורוכשים פוטנציאלים לנכסים במהלך סיור. לבסוף נשלח למקום כוח יס"מ

29.11.2010, 18:28 | דותן לוי
סיור שערכה חברת עמידר למתעניינים שביקשו לרכוש נכסים ביפו הסתיים בנס ללא נפגעים בנפש, לאחר שקבוצה של כ-30 ערבים מיפו התקיפו את עובדי עמידר ואת הרוכשים הפוטנציאלים באלימות מילולית ופיזית ומנעו מהם כניסה לבתים. במהלך הסיור הופעלו שוטרי יס"מ פעמיים, כאשר באחת הפעמים נדרש להגיע כוח מתוגבר של כ-14 שוטרים.

מדובר בסיור שגרתי שעורך מינהל מקרקעי ישראל לנכסי רשות הפיתוח (נכסי נפקדים ממלחמת השחרור שעברו לבעלות המדינה) לאחר פרסום מכרזים. נכסים אלה מנוהלים על ידי  עמידר, אשר גם אחראית לביצוע הסיורים המקדימים בשטח. במקרה זה הוצאו מכרזים ל-6 נכסים, מהם 4 בחלק המזרחי הקרוב לרחוב יפת ושניים בחלק המערבי, בשכונת עג'מי ובאזור אנדרומדה.

על פי הערכות מטרת המתקיפים היא לטרפד את המכרזים, להבריח את אותם רוכשים פוטנציאלים ובהמשך להפחית את מחירי הנכסים ולרכוש אותם.

בדו"ח שנכתב על ידי עובד של עמידר והגיע לידי "כלכליסט", כותב העובד שהוביל את הסיור, "מדובר בסיור אלים וקשה מאן כמותו, שעוד לא ראינו עד כה במרחב, אשר הגיע עד כדי עימות פיזי". העובד תאר מספר עימותים: "האלימות ברחוב מאור עיניים 14 היתה קשה. הן אלימות מילולית והן פיזית כלפי המתעניינים. הזמנתי משטרה למקום, הגיעו שני שוטרי סיור והשוטר הקהילתי, היה שם מו"מ ארוך מול השוטרים ותוך כדי שני מתעניינים קיבלו מכות מהמתנגדים. בשלב זה, כשחשבנו עוד שהחלק הקשה של הסיור מאחורינו, נציגי המשטרה הלכו, מנהל המרחב הלך לפגישה במינהל, ואנו המשכנו בסיור".

בהמשך מתאר העובד כי האלימות אף גברה כאשר הגיעו לנכס ברחוב שערי ניקנור 42. "כבר כשהגענו לרחוב ראינו כי איננו יכולים להיכנס אפילו אל השביל המשותף. ביקשתי להיכנס כנציג עמידר. התנפלו עליי כשלושים איש ערבים ואיימו עליי. יצרתי קשר שוב עם המשטרה, הודעתי להם שיש אלימות ועדיף שישלחו תגבורת גדולה היות ויש קבוצה גדולה במקום. כך היה. לאחר מספר דקות הגיעה ניידת של יס"מ עם כ- 10-14 שוטרים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
גזענות לא במדינתנו אדון ר.ב מהדרום
אכן מדינה שעושקת,גוזלת,עוכרת יושביה /אזרחיה מקבלי ההחלטות צריכים ללמוד לקבל החלטה ולהוריד את האגו הנפוח שלהםו לתת לאנשים/אזרחים לחיות בכבוד ..אני מבינה שפושע שגונב /עושק עומד לדין !,ומה עם פשעיי הבכירים? ולך אדון ר.ב מהדרום מה זה שימך המלא? על איה עץ אתה מדבר?איזה אדמה לא לכם?תגיד אתה מבין מה שאתה אומר?לא הה ?. עכשיו אני אסביר לך ,נכון עץ = מקבלי החלטות. אדמה לא לכם=כסף נכסים שגוזלים מקבלי ההחלטות מהאזרחים ועכשיו תחבר ביחד או שגם בחשבון אתה לא מבין? אני אעזור לך התשובה היא מה שתקבל זה בדיוק כמו שאמרת עצים טפילים, שלמרות שהאדמה לא מתאימה להם מתעקשים להשאר ולמרר את החיים של מי שכן האדמה שלו.
ליאת זוהר , בית שאן  |  25.12.10
17.
ואיפה כל יפי הנפש שמתנגדים לבניה יהודית ביפו?
מגיע לכם שכנים ערבים כאלה. מחר הם ידקרו אתכם במריבה על החניה או על איזו שטות אחרת. יהודים שבאו לגור ביפו ומצפים להיסתחבק עם הערבים. הישמרו לנפשכם. עצה ממי שגדל ביפו משנות השישים ושיחק כדורגל עם הערבים האלה כשהיינו ילדים.
משה , יפו  |  01.12.10
16.
כל הכבוד לאוכלוסיה ערבית ביפו
שהצליחה להתארגן כ-150 איש רובם ילידי יפו שרוצים לקנות את הנכסים במחירים הוגנים.מה רע בזה.מדינה חפצה חיים לא תוכל להתקיים לטווך ארוך על כוחות מישטרה.אולי אפשר להפסיק לעשוק את האנשים.ולהפסיק את השוד הקרקעות ע" מדינה?מדינה עושקת את אזרחיה.
wacek placek  |  30.11.10
לכל התגובות