אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": קסם ומבט מכרו תעודות סל למבטחים במחירי הפסד צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט": קסם ומבט מכרו תעודות סל למבטחים במחירי הפסד

מבטחים הוותיקה הזרימה עשרות מיליוני שקלים למדד ת"א־100 באמצעות קסם ומבט, שהציעו לה הנחה ודמי ניהול אפסיים

30.11.2010, 07:22 | רחלי בינדמן

קרן הפנסיה מבטחים הוותיקה, בניהולה של יעל אנדורן, הזרימה בימים האחרונים עשרות מיליוני שקלים למדד ת"א־100 באמצעות תעודות הסל של חברות קסם ומבט, כך נודע ל"כלכליסט". רכישת תעודות הסל בוצעה במחירי הפסד לקסם ומבט, לאחר שהציעו למבטחים דמי ניהול אפסיים והנחות שוטפות ומשמעותיות במחירי הקנייה.

 

מבטחים נוהגת לשמור על רמת חשיפה מסוימת למדדים המובילים באמצעות רכישה ישירה של המניות המרכיבות אותם, אך ההצעה האטרקטיבית שקיבלה ממבט ומקסם הובילה אותה להמיר את החשיפה הישירה ברכישת תעודות העוקבות אחר המדד.

 

 

ביום חמישי האחרון הזרימה מבטחים כ־80 מיליון שקל באמצעות חברת קסם, בבעלות בית ההשקעות אקסלנס, המנוהלת על ידי אבנר חדד. אתמול הוזרמו 60 מיליון שקל נוספים באמצעות מבט של בית ההשקעות כלל פיננסים, בניהולו של ליאור כגן.

 

בכוונת מבטחים לבצע עסקאות נוספות בעתיד הקרוב, אלא שלא כל חברות תעודות הסל קופצות על ההזדמנות, לאור התנאים המוצעים בעסקאות שהוזכרו לעיל. קסם ומבט בחרו להיכנס לעסקאות אלה במטרה להגדיל את נפחי הפעילות שלהן וליצור קשרים ארוכי טווח עם מבטחים הוותיקה, שעשויה לרכוש מהן בעתיד תעודות נוספות שגובות דמי ניהול.

 

נכון לסוף המחצית הראשונה של 2010 ניהלה מבטחים הוותיקה נכסים בהיקף של 134 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות