אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שריג על הרפורמה בפנסיה: החיסכון בדמי הניהול יגיע ל-28% צילום: מיכאל קרמר

שריג על הרפורמה בפנסיה: החיסכון בדמי הניהול יגיע ל-28%

עוד עולה מהתוכנית כי המתנות שמקבלים סוכני הביטוח יוגבלו לסכום של 600 שקל בשנה. מנכ"ל משרד האוצר חיים שני: "מרבית האזרחים לא מבינים את המוצרים הפנסיוניים"

30.11.2010, 11:31 | רחלי בינדמן

לידיעת החוסכים כך תגיעו מוכנים לשנות הפנסיה "כלכליסט" בדק מהם הכלים שבאמצעותם ניתן להשקיע בצורה חכמה יותר, כדי להגיע מוכנים אל שנות הפנסיה רימונה פרקש ברוך, 13 תגובותלכתבה המלאה

"900 מיליארד שקל מפקידים אזרחי ישראל בפנסיה, מעל 20 מיליארד שקל בשנה. ההחלטה על תוכנית הפנסיה היא החלטה כלכלית החשובה ביותר שאזרח צריך לקבל. מרבית האזרחים לא מבינים את המוצר, כמה הוא עולה ולעתים ממי קונים. הרפורמה תתמודד עם הנושאים הללו בצורה מאד טובה". כך אמר היום מנכ"ל משרד האוצר חיים שני, במסיבת עיתונאים להצגת הרפורמה להגברת התחרות בתחום הפנסיה.

מהרפורמה עולה כי סוכני הביטוח צפויים להיפגע משמעותית. המתנות שלהן הם זכאים, בדמות טיסות לחו"ל וכדומה, יוגבלו לסכום של 600 שקל בשנה. מעבר לכך, הכספים שהם מקבלים על העברות ממוצר למוצר יוגבלו  ל-10% מסך התמורה לה הם זכאים.

לדברי שני, "שכבות הביניים, כשייצאו לפנסיה, עלולות לראות ירידה מסוימת בהכנסות שלהן וזה מדאיג אותנו. אותם אלו שיזדקקו לפנסיה, חשוב שיחסכו יותר, שיקבלו את התמורה הטובה והמתאימה ביותר לחיסכון שלהם. התוכנית מקדמת את הנושא בצורה משמעותית.

"בחודשים הקרובים נמשיך לעבוד במשרד האוצר גם על מרכיבים נוספים שיפשטו את נושא המיסוי ויגרמו לאזרחים להשקיע יותר בעתיד שלהם. אנחנו מוסיפים לאגף שוק ההון 25 אנשים כדי לחזק אותו".

פרופ' עודד שריג, המפקח על הביטוח, אמר: "כשפונה אלי עו"ד מנוסה ומוצלח ושואל אותי שאלות על המוצרים הפנסיוניים שלו, ברור לי שהמוצרים מורכבים וצריך לפשט אותם. לכן המטרה שלנו היא לעזור לחוסך הממוצע.

"התוכנית תטפל ביכולת החוסך להבין את המוצר, לקבל ייעוץ מהימן יותר. מדובר בצעד בתוך הצעדים הרבים שאגף שוק ההון נוקט וינקוט בעתיד. זה חלק ממתווה רחב. אין מדובר בצעדים המיושמים מיידית. דרושה חקיקה, בין באמצעות הוראות שלנו ובין באמצעות חקיקה ראשית. במהלך הבדיקות שלנו דיברנו עם חוסכים, סוכנים, בנקים, חברות ביטוח. אנחנו רוצים להמשיך ולדבר עם כולם. נקבע ימים בהם יהיו פגישות שאנשים יוכלו להציג לנו את דעתם על התוכנית".

לדברי שריג, "תקרת דמי הניהול בקופות הגמל עומדת כיום על 2%. בעתיד ניתן יהיה לגבות עד 1.2% מכספי הצבירה בקופת הגמל ועד 5% מההפקדות השוטפות. מדובר בהורדה של רבע מהעלות של ניהול החשבון.

"בתקופת הביניים בין 2012 ועד 2015 דמי הניהול המקסימליים בביטוחי המנהלים יהיו עד 1.5% - מכספי הצבירה בלבד. החל מ-2015 ניתן יהיה לגבות עד 1.2% מכספי הצבירה ועד 5% מההפקדות. החיסכון בדמי הניהול יגיע ל-28%". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
תיקון לרפורמה שידרוש תיקון נוסף
היום ברור לכולם שרפורמת בכר לא לקחה בחשבון את כל ההשלכות ויצרה מצב דורש תיקון. האם ההצעה לתיקן של היום תתקן את המצב? - לא ברור. מטרה - יעוץ אוביקטיבי - הפרדה מוחלטת בין יעוץ לשווק - מניעת ניגוד אינטרסים. בפועל - בנקים - הגוף המרכזי שבונים עליו להיות הקטר של הרפורמה - רחוק מלהיות גוף אוביקטיבי , כמו כל סוכן ביטוח הוא מקבל עמלה מחברות שעל מוצרים שלהם הוא המליץ - האם זו הפרדה בין יעוץ לשווק!!!! מעבר לכך - סוכן ביטוח שמשאיר את הלקוח שלו בקופה טובה ולא עושה שינוי - לא מתוגמל על כך - הבנק - כן!!! למה לעוסקים בתחום הזה יש כלים שונים לעבודה???? אני בהחלט מסכימה שצריך להפסיק עם המתנות המטורפות הקיימות בתחום ולהקפיד על כך - אבל לא צריך להחזיר את כל הכח בשוק הזה למערכת הבנקאית - הינו כבר בסרט הזה.
סוכנת פנסיונית , מרכז  |  09.12.10
10.
אחרי הרפורמה הזו נשלם יותר !!! זו עבודה בעיניים על הציבור !!!
אחרי ה"רפורמה" הזו אחוזי הגבייה המורשים יעלו (!) ולא ירדו ממה שנהוג היום !! מציגים לציבור סיסמאות נבובות וריקות מתוכן, כאשר מי שיהנה מחוק זה הוא הטייקונים, בעלי חברות הביטוח, שיוכלו לגבות יותר אחוזי ניהול על החסכונות שלנו !!! תבדקו את אחוזי דמי הניהול שלכם כיום, במכתבים הנשלחים אליכם הביתה, לעומת מה שעבר בחוק המטופש החדש, ותגלו שעכשיו גובים מאיתנו יותר, ולא פחות !!! חוק של עבודה בעיניים על הציבור.
קול האמת  |  01.12.10
7.
לחייב את הקופות להעביר דיווח על גבי אקסל של השימוש שנעשה בכל הפקדה והפקדה.
יש לחייב את כל הגורמים המטפלים בחסכון פנסיוני, להעביר דיווח שקוף ללקוח על גבי תוכנת אקסל . הדיווח אמור לחשוף את השימוש שנעשה בכל פרמיה חודשית לאורך כל תקופת החסכון וכן את אופן החישוב (נוסאות בתאים). פרוט פשוט כזה , יאפשר לכל כלכלן , רו"ח, יועץ מס וסוכן בטוח מתחיל לבצע בקרה באשר למידת ההתאמה בין ההבטחות/פולסות/תקנונים לבין המציאות בפועל. כמו כן, יש לקבוע מוצרים בפיקוח, דוגמת החלב והסוכר. מוצר פנסיה אחיד בתעריפי ריסק אחידים ובהעמסות אחידות של דמי ניהול ועמלות הפצה שיוכתבו על ידי האוצר. מהבנצ' מרק הזה תהייה אפשרות לתחרות שתוגבל ל2 -3 וריאציות בלבד כך שלא יהיה יותר בלאגן של מאות מוצרים שונים להשוואה. התחרות הנוכחית רק עוזרת בעיקר לחברות הבטוח וקרנות הפנסיה לבלבל את הלקוחות הסוכנים והיועצים.
דני  |  30.11.10
לכל התגובות