אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוזבאד הפסידה 40 מיליון שקל מתחילת השנה צילום: תומריקו

רוזבאד הפסידה 40 מיליון שקל מתחילת השנה

ירידה בשווי הנכסים בגרמניה, שער החליפין של היורו ועזיבת דייר משמעותי פגעו בחברת הנדל"ן של דודי ויסמן ושרגא בירן

01.12.2010, 09:06 | גולן חזני

רוזבאד, חברת הנדל"ן של דודי ויסמן ושרגא בירן, רשמה הפסד של 18.7 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2010 לעומת הפסד של 4.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

בתשעת החודשים הראשונים של השנה הפסידה רוזבאד 40 מיליון שקל. 14 מיליון שקל מההפסד נגרמו בשל ירידה בשווי ההוגן של נכסי הנדל"ן של החברה בגרמניה לעומת ירידה של 1.4 מיליון שקל ברבעון המקביל ב־2009. רוזבאד רשמה גם ירידה בהכנסות משכירות ל־27.5 מיליון שקל לעומת 34 מיליון ברבעון המקביל. הירידה בהכנסות משכירות נובעת מעזיבת דייר עיקרי בנכסי החברה במגדבורג בגרמניה, ומהירידה בשער היורו מול השקל.

ההפסד גרם להונה העצמי של החברה להצטמק עד לכדי 28.8 מיליון שקל. לראשונה בתולדותיה הגיעה החברה לרמת איזון ברמה התפעולית, לאחר שברבעונים הקודמים רשמה בסעיף זה רווחים של יותר מ־10 מיליון שקל. ברבעון השלישי היא רשמה רווח תפעולי זעום של 39 אלף שקל בלבד.

שווי השוק של רוזבאד ירד ל־33 מיליון שקל בלבד. החברה פועלת בתחומי נדל"ן מניב ובנייה למגורים בחו"ל, בעיקר בגרמניה וברומניה. בשנים האחרונות גייסה החברה באמצעות הנפקת אג"ח יותר מ־260 מיליון שקל לטובת ייזום ופיתוח נכסיה, 62 מיליון שקל גויסו לפני שבועיים. בעקבות המשבר הכלכלי העמוק שפגע קשות בשוק הנדל"ן האירופי, ספגה רוזבאד ירידה בשווי ההוגן של הנדל"ן להשקעה, שבעקבותיה רשמה הוצאה כוללת של כ־81 מיליון שקל בשנתיים האחרונות. בירן ווייסמן נחלצו לעזרת החברה והזרימו אל קופתה הלוואות של 29 ו־45 מיליון שקל במהלך השנה כדי שתוכל לעמוד בפירעון האג"ח שגייסה. החברה הודיעה בדו"חות כי תגיש תשקיף מדף בקרוב לצורך הנפקת זכויות שתשמש להגדלת הונה העצמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות