אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורגול, שלו ובר־לב

בורגול, שלו ובר־לב

השגרירה באו"ם חזרה לישראל, לאירוע של סודות ביטחוניים, רכילות עסיסית וצקצוקי לשון

02.12.2010, 10:37 | ארי ליבסקר

גבריאלה שלו סיימה כבר לפני חודשיים את תפקידה כשגרירת ישראל באו"ם, אבל רק בשבוע שעבר התפנתה לחגוג את השיבה ארצה. האירוע התקיים במסעדת הום מייד בתל אביב, השייכת לבתו של עוזי לוי, בעלה של שלו ובעבר מנכ"ל מגדל. המסעדה מתמחה באוכל ביתי ובריא, מה שגרם לכולם לבלוס סלטים, בורגול, עדשים ואורז מלא. או כמו שאמר אחד הנוכחים באירוע: "ככל שהמדינה נהפכת לחולה יותר, ככה אנשים משתדלים לאכול בריא יותר".

האורחים היו אליטה: שופטים, בנקאים, מנהלים. אבל השיחה היתה זו שהתנהלה אצל כולם בשבוע החולף, ועסקה בעלילותיו של אורי בר־לב. האורחים ישבו וטחנו את הפרשה העסיסית עד דק. אבל איכשהו, בסוף אותו אחר הצהריים נעים ושמשי, התקבלה אצלי התחושה שבעוד שנתיים אמצא את בר־לב עצמו יושב באירוע דומה, אוכל להנאתו אוכל בריא ומלהג עם כולם בצקצוק לשון על שערורייה דומה, ואפילו חמורה יותר.

גליה מאור ואיזי כהן באירוע גליה מאור ואיזי כהן באירוע גליה מאור ואיזי כהן באירוע

רפי פלד, המפכ"ל לשעבר וגיבור פרשת הג'קוזי, אמר זאת בעצמו באירוע: "תדע לך שהמצב רק ילך ויחמיר. עכשיו, כשלכולם יש מצלמות בטלפונים ויש מצלמות בכל פינה, ופייסבוק, לא תראה יותר פרטיות. פרשיות כאלה, כמו של בר־לב, במשטרה ובמקומות אחרים, יצוצו בהמוניהן. זה רק קצה הקרחון. אין מה לעשות, אנחנו חיים בעידן שבו הכל חשוף".

גליה מאור, מצדה, התמקדה בלקדם את מועמדותה של שלו לדירקטורית חיצונית בבנק לאומי. "זה יקרה בעוד כחודש", אמרה לי מאור, "וזה רק עניין פורמלי שבו צריך שנציגי המדינה, שמחזיקה כ־10% מהבנק, יבחרו בגבריאלה". אחר כך בכל זאת גלשנו לבר־לב, ומאור אמרה: "כל העניין הזה הוא פשוט סדום ועמורה".

בפינה אחרת שקעו להם אהרן ברק, דן מרידור ודן מרגלית בשיחה על בר־לב. כשסיימו שאלתי את ברק לשלומו, והוא השיב: "השלמתי ספר עכשיו, אני מתכוון לכתוב עוד אחד". "ובר־לב, מה אתה חושב עליו?", שאלתי, וברק ענה: "לא מכבודי לעסוק בזה". לבסוף התרצה ואמר: "תראה, הפרשה הזאת יותר מכל פוגעת באמינות המשטרה ובכיבוד החוק בקרב האזרחים".

סביב אחד השולחנות ישבו השופטים ורדה אלשיך ותיאודור אור והשופטת בדימוס מיכאלה שידלובסקי־אור. כששאלתי אותם על בר־לב, אור נמלט כל עוד נפשו בו. שידלובסקי־אור, לעומתו, לא חששה לומר את דעתה. "הכל טוב ויפה, אני תומכת בה כאשה", אמרה על ד"ר אורלי אינס, "אבל למה היא נזכרה רק אחרי שנתיים? יש פה משהו חשוד מאוד". אלשיך הנידה בראשה לאות הסכמה.

מימין: דן מרידור, גבריאלה שלו ואהרון ברק מימין: דן מרידור, גבריאלה שלו ואהרון ברק מימין: דן מרידור, גבריאלה שלו ואהרון ברק

ואז שמתי לב שראש המוסד לשעבר שבתי שביט לקח את השר מרידור לצד. התקרבתי אליהם; הם שוחחו על איראן ועל עתידו הפוליטי של נתניהו. מכיוון שאני חושש לגורלי, ופוחד מהצנזורה, לא אפרט. "סליחה", אמר לי שביט, "אנחנו בשיחה ביטחונית, אנא התרחק". אחר כך הוא אמר: "פרשת בר־לב פוגעת בנו גם בחו"ל, זה הגיע עד לשם. אני עוסק בהומלנד סקיוריטי, ואני אוכל מזה קש בחו"ל".

דוד קוליץ, הבעלים של חברת אלול תמארינד, שמח גם הוא להביע את דעתו על פרשת בר־לב.

"אני לא מבין את הבן אדם הזה", אמר קוליץ. "למה הוא צריך לדחוף את הביסקוויט שלו לתוך חור? הוא לא יכול להתאפק? למה דווקא הוא בחר באשה הזאת? שילך לזונה, לא כך מתנהגים". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות