אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": נגב קרמיקה מתקרבת להשתלטות על ויה ארקדיה

בלעדי ל"כלכליסט": נגב קרמיקה מתקרבת להשתלטות על ויה ארקדיה

לויה ארקדיה גירעון של 60 מיליון שקל בהון העצמי, הפסדים וירידה מתמשכת בהכנסות. רואי החשבון: ספק לגבי המשך פעילותה כ"עסק חי"

02.12.2010, 07:01 | גולן חזני

רשת ויה ארקדיה, העוסקת בשיווק ובמכירה של קרמיקה, שיש וכלים סניטריים באמצעות רשת החנויות סופר קרמיק, מוצעת למכירה.

ל"כלכליסט" נודע כי נגב קרמיקה, הגורם הגדול בשוק הקרמיקה בארץ, מנהל מגעים ראשוניים לרכישת החברה שבשליטת קבוצת ח.ג.י.י. בנוסף לנגב קרמיקה, שבשליטת אפריקה ישראל, מתעניינים ברכישה גם שיש אלוני וגורמים פרטיים אחרים, אולם נגב קרמיקה היא המובילה במירוץ.

על פי הערכות, מדובר בעסקה שבה תשולם תמורה סמלית עבור החברה המצויה בגירעון של 60 מיליון שקל בהון העצמי, נכון לסוף הרבעון השני.

ויה ארקדיה סובלת מהפסדים כבדים: את המחצית הראשונה של 2010 סיימה בהפסד של 9.8 מיליון שקל, לאחר הפסד של 15.4 מיליון שקל ב־2009. רואי החשבון של החברה מציינים זה תקופה בדו"חות כי לאור ההפסדים, קיים ספק לגבי המשך פעילותה כ"עסק חי".

רשת ויה ארקדיה סובלת מירידה בהכנסות זה כמה רבעונים. ב־2009 סבלה מירידה של 19% בהכנסות ל־195 מיליון שקל, שאותה נימקה בהחלטתה להפסיק את מכירת מוצרי האינסטלציה לקבלנים, שהובילה אותה למכור את המלאים שנותרו במחירים מופחתים.

ב־2010 נמשכה הירידה בהכנסות, ובמחצית הראשונה רשמה הכנסות של 69 מיליון שקל בלבד, לעומת 105 מיליון במחצית הראשונה של 2009. הדבר העמיק את הפסדה התפעולי של החברה, שעלה ל־7 מיליון שקל לעומת הפסד תפעולי של 2 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2009.

הנושה העיקרי של ויה ארקדיה הנו בנק לאומי. לחברה היו בסוף הרבעון השני התחייבויות שוטפות של 83 מיליון שקל, ומהם 40 מיליון שקל לספקים. בנוסף לחברה חובות של 97 מיליון שקל לבנקים.

שני הבנקים המממנים של ויה ארקדיה, לאומי והפועלים, העמידו לה בינואר ובפברואר הלוואות חדשות לטווח ארוך של 100 מיליון שקל, אשר החליפו את ההלוואות לטווח קצר שהיו קיימות באותה עת. החל ביוני השנה היתה אמורה החברה לפרוע 4.9 מיליון שקל בארבעה תשלומים חצי־שנתיים, ועל פי הערכות, היא לא מצליחה לפרוע אותם.

נגב קרמיקה, בניהולו של אבי מוטולה, רכשה בתחילת ספטמבר את השליטה (75%) בחברת אורגל תמורת 24.7 מיליון שקל, והיא מצויה במגמה של רכישות כדי לנצל את קופת המזומנים שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
רכישה ויה ע"י נגב = מניעת תחרות
בממשלה מדברים על מניעת ריכוזיות.היא צריכה למנוע את מכירת ויה לנגב (אפריקה ישראל).רוב הפרויקטים נבנים ע"י דניה סיבוס שגובה מהדיירים מחירים מופקעים על שינוי קטנטן,אותו דייר מופנה לנגב קרמיקה וגם הם דורשים מחירים גבוהים הרבה יותר מהמתחרים.עכשיו ויה תהיה בבעלות נגב תעלם התחרות. אישית הופנתי ע"י הקבלן המבצע לנגב (ספק בלעדי) ושם נדרשתי לשלם על שדרוגים מחירים גבוהים בהרבה מהמתחרים בשוק,סרבתי בכל תוקף לשתף פעולה עימם,הבאתי הצעות מחיר מהמתחרים ורק אז הם נאותו להוריד במחיר.
שולמן , השרון  |  06.12.10
7.
נגב-אבי מוטולה- אמיר רפופורט
לפני 4 שנים בערך היה מלך בעיר הקרמיקה קראו לו אמיר רפופורט , הלך הוא כטווס בעיר התנהג כאילו הוא ברא את העולם והיה בטוח שאם יבוא מישהו וינשל אותו מכסא מלכותו החברה תתמוטט.הוא לא לקח בחשבון שיגיע אדם כמו נדב שחר שלא עניין אותו מלך כזה או אחר ופשוט העעיף אותו כמו אחרון העובדים .ישב לו המלך והיה בטוח שברגע שהוא ילך החברה ץתתמוטט .מה לעשות מר.רפופורט הרגע שהלכת וברגע שהגיע אבי החיים נראים "קצת" אחרת, העובדים מאושרים, טוב להם בחברה והאווירה שהיתה אווירה של דיקטטורה הפכה לאוירה של דמוקרטייה, החברה הגדילהאת רווחיה פי 3 , ערך החברה עלה פי 4 , החברה צוחת , בועטת והפכה להיות שם דבר במשק הישראלי. תודה לך נדב שחר ששיחרת את "מלך" העיר , תודה לך אבי על מה שאתה עושה לחברה ולנו העובדים. אני רק מקווה שלבייב ידע לשמור עליך אצלנו להרבה שנים., אבי שתדע שאנחנו אוהבים ומעריכים אותך מאוד
יורם - עובד נגב  |  04.12.10
לכל התגובות