אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב תהיה מוכנה להגדיל את חלקה בקרן החילוץ האירופית צילום: בלומברג

ארה"ב תהיה מוכנה להגדיל את חלקה בקרן החילוץ האירופית

תתמוך בשימוש בכספי קרן המטבע הבינלאומית על מנת להגדיל את קרן החילוץ בשווי 750 מיליארד יורו שהוקמה כדי לשמור על יציבות גוש היורו

01.12.2010, 23:42 | סוכנויות הידיעות
ארה"ב תהיה מוכנה לתמוך בהרחבת קרן החילוץ האירופית על ידי הגדלת חלקה של קרן המטבע הבינלאומית, כך מסר מקור היום (ד') לסוכנויות הידיעות.

"יש הרבה אנשים שדנים בנושא. אני חושב שהנציבות האירופית דנה בעניין", אמר בכיר בממשל האמריקאי לגבי הגדלת קרן הסיוע האירופית מהסכום הנוכחי של 750 מיליארד יורו. "זה תלוי באירופאים. אנחנו נתמוך בשימוש בכספי קרן המטבע הבינלאומית למטרה זו," הוא אמר.

"כמובן שיש בעיות חמורות בשוק באירופה, במאי זאת הייתה יוון. היום אירלנד ופורטוגל. אם המשבר ימשיך להתפשט זה ייצור בעיה עצומה לכלכלה העולמית", הוא אמר.

בוושינגטון, דובר משרד האוצר מסר שלא צפויות שיחות מיידיות לגבי הגדלת התמיכה של קרן המטבע העולמית לקרן החילוץ האירופית. "התחייבות נוספת היא לא משהו שנמצא כרגע על השולחן", הוא אמר.

שליח של משרד האוצר האמריקאי ביקר במדריד היום ויבקר בברלין מחר ובפריז ביום שישי על מנת לערוך שיחות בעניין ההשלכות של משבר החוב באירופה.

כל צעד שמטרתו להגדיל את התרומה של קרן המטבעה העולמית לקרן החילוץ האירופית יכול להיות בעייתי אם תנאי מקדים לכך יהיה שמדינות אירופה יגדילו את תרומתן לקרן, מדינות כמו גרמניה צפויות לסרב לתנאי כזה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות