אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרו ביטלה עסקה ב־40 מיליון שקל, והתכוף נקלעה לסחרור

פרו ביטלה עסקה ב־40 מיליון שקל, והתכוף נקלעה לסחרור

לקוח נוסף בטורקיה עיכב תשלומים, בנק אגוד ביקש פירעון מיידי לאשראי שהעניק - ורואי החשבון צירפו אזהרת "עסק חי" לדו"חות החברה

02.12.2010, 08:51 | ענת ציפקין

יצרנית הרכב התכוף, שבשליטת דוד אורון, הודיעה כי לא תעמוד בתשלום הריבית החצי שנתית על איגרות החוב שהיה אמור להתבצע אתמול, ובכוונתה לשלם את החוב עד סוף השנה. רואי החשבון של החברה הצמידו לדו"חותיה הערת "עסק חי".

ברבעון השלישי נכנסה החברה לסחרור לאחר שמשטרת פרו ביטלה הזמנת רכבים ממוגנים בהיקף של 42 מיליון שקל, אחרי שהתכוף כבר הכירה ב־40% מהכנסות אלה. החברה חילטה מקדמה של 17 מיליון שקל, אך רשמה גידול ביתרות מלאי הרכבים שברשותה.

ואם זה לא מספיק, עוכבו תקבולים מלקוח מהותי נוסף בטורקיה, ובנק אגוד, אחד הבנקים המממנים את פעילותה, ביקש פירעון מיידי לאשראי שהעניק. כתוצאה ממצוקת הנזילות עיכבה התכוף תשלומים לקבלני משנה, ספקים ונותני שירותים. החברה ציינה כי טרם הגיעה להסכם מימון עם הבנקים ועם קרן המנוף אוריגו, ולכן אין ברשותה די מקורות נזילים לפירעון התחייבויותיה בטווח הקצר.

"בשל מכלול העובדות, קיימים ספקות משמעותיים בדבר המשך קיומה של החברה כעסק חי", כתבו רואי החשבון בדו"חות הרבעוניים. לדבריהם, "אין כל ודאות שהמגעים האינטנסיביים לגיוס משקיע יבשילו ויגובשו".

בקופת התכוף 297 אלף שקל בלבד, והתחייבויותיה השוטפות לתאגידים בנקאיים עומדות על 97 מיליון שקל. את הרבעון החולף סיימה החברה עם הכנסות של 42 מיליון שקל ועם רווח זעום של 329 אלף שקל בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות