אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חֶבֶר דורש מרשתות הקפה הנחה של 30% צילום: בועז אופנהיים

חֶבֶר דורש מרשתות הקפה הנחה של 30%

גורמים ברשתות הקפה: "המועדון מנצל את כוחו כדי לדרוש מאיתנו הנחות בלתי אפשריות". מנכ"ל חבר שלומי אברהם: "אנו רוצים לתת את המיטב לעמיתים"

02.12.2010, 13:31 | אורנה יפת

"מועדון חבר מנצל את הכוח הצרכני שלו כדי לדרוש מאיתנו הנחות בלתי אפשריות", כך טוענים גורמים ברשתות הקפה הגדולות בישראל, שקיבלו בימים האחרונים פניות מהמועדון. ל"כלכליסט" נודע כי מועדון הצרכנות של אנשי הקבע פנה לרוב רשתות הקפה - ובהן קפה קפה, ארומה תל אביב, קפה ג'ו, קפה גרג וקפה הלל - בהצעה להעניק לעמיתיו הנחה קבועה בשיעור של 30% על כל התפריט, תמורת כניסה למועדון ההטבות. המועדון של חבר נחשב לבעל כוח צרכני רב המונה כ־110 אלף משקי בית, ועל כן חוששים בחלק מרשתות הקפה לסרב להצעה ולהפסיד קהל משמעותי לטובת רשתות קפה שיסכימו לספוג את ההנחה.

בימים אלה שוקל חבר לבטל את ההתקשרות שלו עם נופשונית, חברה שתיווכה עד כה בין אנשי הקבע של חבר לבין רשתות הקפה, ומכרה להם שוברים לארוחות בהנחה של כ־15%. זאת, על מנת לחסוך את עמלת התיווך. הנהלת חבר עדכנה את בתי הקפה בדבר הביטול הצפוי והציעה לשלבם בכרטיס המועדון "חבר של קבע", המעניק 30% הנחה לעמיתים בכל בתי העסק המכבדים אותו (כרטיס נטען בתשלום מראש). בין בתי העסק המכבדים את הכרטיס ניתן למצוא עשרות רשתות גדולות דוגמת פוקס, גולף, המשביר לצרכן, שקם אלקטריק, סטימצקי ועוד. מהנהלת נופשונית נמסר כי לא עודכנו בדבר הפסקת ההתקשרות עמם.

"הם דורשים הנחה בכל שעות היממה, כולל על ארוחות עסקיות, ויצאו במסע שכנוע מול כל הרשתות", התלונן מנכ"ל אחת מרשתות הקפה. אותו מנכ"ל מתכוון לסרב להצעה. "שווה לי לאבד את תנועת הלקוחות של חבר ולא להיכנס להנחות כאלה. מהלך כזה עלול לפגוע בכל הזכיינים שלנו. הצענו לחבר הנחה בשיעור נמוך יותר, אבל הם סירבו".

סמנכ"ל ברשת בתי קפה אחרת אמר גם הוא כי הרשת לא תחתום על ההסכם. "ההצעה לגיטימית מצדם אבל אני לא יכול לבוא לספקים שלי ולבקש מהם 30% הנחה כי אני רוצה להעניק אותה לחבר. הם מנסים להפעיל עלינו לחץ בכך שאומרים שרשתות אחרות כבר הסכימו לעסקה. הם מנצלים את כוחם עד תום".

שלומי אברהם, מנכ"ל חבר, מסר בתגובה: "ארגון חבר פועל ללא לאות לטובת ציבור עמיתיו, וללא כוונת רווח. בימים אלו בוחן הארגון הסדרים ייחודיים בתחום המסעדות ובתי הקפה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

101 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

101.
חבר
אני לא מבינה בכל מקום כש יש קניה מרוכזת יש הנחה . כמו קבוצות מטיילים בטיולים מאורגנים שבתור קבוצה מקבלים הנחה אבל למטייל לבד ברור שלא. כש קונים סחורה בכמות גדולה מקבלים הנחה אבל אם קונים אחד אז לא אותו דבר גם עם חברי מועדון חבר שלכאורה כל אחד יכול להיות חבר ולא רק כוחות ביטחון. "תנסו" אם יצרפו אותכם אז תקבלו את ההנחה . מה בעיה?
אפסנה  |  24.01.18
לכל התגובות