אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל הוציאה פטנט על מקרן תלת-ממדי ללא צורך במשקפיים

אפל הוציאה פטנט על מקרן תלת-ממדי ללא צורך במשקפיים

הפטנט מתייחס למקרן הבודק את מיקומם של היושבים בחדר, ולמסך מיוחד המציג תמונה שמותאמת אישית לכל צופה. לא ברור אם יהיה לכך מימוש מסחרי

02.12.2010, 15:40 | אבנר קשתן
פטנט על טכנולוגיה להקרנת סרטים תלת-ממדיים, ללא צורך במשקפיים מיוחדים, הוענק השבוע לחברת אפל. הפטנט מתייחס לטכנולוגיה המאפשרת לכמה בני אדם לצפות בסרט בו זמנית, מבלי לחייב אותם לשבת במיקום קבוע או באותה זווית מול המסך - כך מדווח אתר הרג'יסטר הבריטי.

הפטנט, שהוגש עוד בשנת 2006, מסתמך על כמה רכיבים: מסך הקרנה מיוחד, המסוגל לספק תמונות שונות בזוויות שונות, כך שניתן להציג תמונה שונות לכל עין ובכך לייצר את האפקט התלת ממדי למספר אנשים שונים בחדר; מקרן מיוחד המסוגל להציג תמונה המורכבת ממספר תתי-תמונות, על מנת שישוקפו מהמסך לכל הצופים; ומערכת מעקב תנועה, שבודקת את מיקומם של היושבים בחדר ואת זוויות הצפייה שלהם.

בשוק קיימים פתרונות אחרים לשידורים תלת-ממדיים ללא משקפיים, אך רובם סובלים מחסרונות, כמו צורך בזווית צפייה אחידה או דרישות עיבוד גבוהות במיוחד. נינטנדו צפויה להשיק בחודשים הקרובים קונסולת משחקים ניידת, ה-3DS, אשר עוקפת חלק מהמגבלות בכך שהיא מותאמת לשחקן בודד המחזיק בה.

לא ברור אם אפל עובדת כיום על הפיכת הרעיון למוצר מסחרי: אפל רושמת פטנטים רבים, ולא כולם הופכים למוצרים בפועל. עד כה לא התמקדה החברה במוצרים בתחום התלת-ממד, והעדיפה להתמקד במוצרים מבוססי תוכן, כגון האייפון, אייפד ואפל TV.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות