אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: נשקיע 1.5 טריליון דולר "בתעשיות אסטרטגיות" צילום: national labor committee

סין: נשקיע 1.5 טריליון דולר "בתעשיות אסטרטגיות"

במהלך 5 השנים הקרובות מתכוונת הממשלה להשקיע, בין היתר, באנרגיה אלטרנטיבית, ביוטכנולוגיה ודלק חלופי. הסכום - 5% מהתמ"ג

03.12.2010, 09:03 | סוכנויות הידיעות

סין שוקלת להשקיע עד 1.5 טריליון דולר לאורך חמש שנים בשבע תעשיות אסטרטגיות. על פי מספר מקורות, התוכנית נועדה להאיץ את המעבר של המדינה מהיותה הספקית העולמית של סחורות זולות לספקית של טכנולוגיה מתקדמת.

האנליסטים הרימו גבה לנוכח הסכום הגבוה, המקביל ל-5% מהתמ"ג של סין, אולם ההערכה היא כי הסכום מנקר העיניים מהווה מדד לנחישות של הממשלה לקדם במהירות את השינוי המבני בכלכלה.

סין מאיימת על גוגל: התאימו את המפות לדרישותינו - או שתיענשו שירות Google Maps לא ציית להנחיות בייג'ינג, שמחייבות את חברות המיפוי המקוון לקבל את עמדת המשטר בנושאים שנויים במחלוקת. גוגל: בוחנים את התקנות יוסי גורביץ, 2 תגובותלכתבה המלאה

המגזרים המיועדים ליהנות מתקציבי הההשקעות כוללים: אנרגיה אלטרנטיבית, ביוטכנולוגיה, טכנולוגיית מידע של הדור החדש, ייצור ציוד, חומרים מתקדמים, מכוניות עם דלק חלופי, וטכנולוגיות ידידותיות לסביבה.

קרוב לוודאי שהממשלה עצמה תעביר את רוב הסכום, אך היא תחפש גם לחלוק בהשקעות עם תאגידים, רשויות מקומיות ואף לקבל הלוואות מצד בנקים.

"מועצת המדינה שוקלת תוכנית להשקיע עד 2 טריליון יואן (300 מיליארד דולר) בכל שנה בשבע תעשיות אסטרטגיות חדשות לאורך חמש השנים הבאות", מסר מקור לממשלה לסוכנות הידיעות רויטרס.

"השלב הבא בגלובליזציה"

השווי הנוסף של התעשיות הללו יהווה 2% מהתמ"ג. הממשלה אמרה כי הכוונה היא שיהוו 8% מהתמ"ג ב-2015 ו-15% ב-2020.

"התמקדות בשבע התעשיות האסטרטגיות החדשות תגביר את התחרותיות של סין ותדחוף את השווי של הכלכלה כלפי מעלה", אומר זאו שאנגהוי מבנק אוף צ'יינה. "היא תספק כיוון להפיכת הכלכלה הסינית. זהו השלב הבא בגלובליזציה".

הממשלה צפויה גם להעניק יחס מועדף למשקיעים במונחים של מסים ורכישת קרקעות. התוכנית צריכה עדיין לקבל אישור בפרלמנט, שיערוך את הכנס השנתי שלו במרץ 2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות