אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוזרים הביתה: חלק מהמפונים קיבלו רשות לשוב צילום: זהר שחר

חוזרים הביתה: חלק מהמפונים קיבלו רשות לשוב

המשטרה עצרה שני חשודים בהדלקת האש שהובילה לאסון הענק. הכבאים מזהים רגיעה בלהבות, "אבל עם הרוחות בלילה זה יכול להשתנות, ואולי עוד ייקח שבוע". תושבי טירת כרמל, שכונת דניה בחיפה, כפר גלים, קיבוץ החותרים ומושב מגדים, יכולים לשוב לבתיהם

04.12.2010, 19:33 | ynet

המאבק באש נמשך, ובמקביל אולי נמצאו האחראים לאסון הגדול בתולדות ישראל: המשטרה הודיעה לפנות ערב (שבת) כי נעצרו שני חשודים, אחים מעוספיה, שהתרשלו והדליקו אש שגרמה ככל הנראה לשריפת הענק. בד בבד, הושלמה מלאכת זיהוי כל 41 החללים מאסון שריפת האוטובוס בכרמל.

בינתיים, תושבי טירת הכרמל, שכונת דניה בחיפה, כפר גלים, קיבוץ החותרים ומושב מגדים יכולים לשוב לבתיהם. לעומת זאת, לתושבי היישובים עין הוד, עין חוד, ניר עציון ופנימיית ימין-אורד טרם אושר לשוב לבתיהם. כביש 4 ייפתח לתנועה בקרוב לכל אורכו.

 הרמטכ"ל סיפר כי טס מעל השטח וחזה במוקדים העיקריים: "אני מקווה שנמצה את היום ונצליח לדכא במרבית המקומות את האש. אני לא בטוח שנגמור את זה היום, אבל מרכזים את כל הכוח. יש מאמץ מאוד גדול גם להביא חומרים, ויש לנו עוד הרבה עבודה כדי לסיים את האירוע הזה".

השריפה ליד בית אורן, אתמול, צילום: אבי ברומברג השריפה ליד בית אורן, אתמול | צילום: אבי ברומברג השריפה ליד בית אורן, אתמול, צילום: אבי ברומברג

בצהריים המשיכה האש לבעור בכמה מוקדים: ממערב לעוספיה, באזור בית אורן, באזור החי-בר, עין הוד, ניר עציון ומלון יערות הכרמל. מוקד חדש נוצר בנחל שבין ניר עציון לדליית אל-כרמל. במהלך היום פונו לבית החולים רמב"ם 8 מאנשי כוחות הביטחון שנפגעו באורח קל משאיפת עשן. עד כה כילתה השריפה כ-40 אלף דונמים.

בתדרוך שנערך לפני הצהריים בחפ"ק בחיפה אמר גם אלוף-משנה אנואר סאעד מפיקוד העורף כי יש סימנים מעודדים: "נכון לעכשיו, אנחנו מזהים שהפעילות האווירית קוצרת פירות, והאש דועכת, אם כי מוקדם מדי להגיד שאנחנו קרובים לכיבוי האש בשעות הקרובות". מפקד מרחב חוף במשטרה, תת-ניצב רוני עטיה, ניצל את התדרוך כדי להדגיש שאזרחים החוזרים ליישובים שמהם פונו ללא אישור המשטרה, מערימים קשיים על כוחות הביטחון, ש"עסוקים יותר מדי בפינוים". הוא אישר כי מחקירה ראשונית עולה שהשריפה, שפרצה שלשום באזור עוספיה, נגרמה מרשלנות של משפחה שהשאירה חומר בוער.

 במהלך היום עברה ההתמקדות במסגרת פעולות הכיבוי לניסיונות הכיבוי מהאוויר. צוותי הקרקע עדיין פרושים בשטח ונאבקים בלהבות, כשמטרתם העיקרית היא למנוע מהן להתפשט לכבישים ויישובים נוספים. לפי שעה פועלים בשמי הכרמל כ-30 כלי טיס, בהם גם מטוס הכיבוי הרוסי הגדול "אליושין 76". ביממה הקרובה צפויים להגיע לישראל עוד 18 כלי טיס זרים, בהם שני מטוסים מארה"ב הנושאים קצף כיבוי מיוחד, ומטוסים משוויץ, צרפת וספרד. רוסיה תספק עוד שני מטוסי "אליושין" 76", מטוס B200 ושני מסוקים לכיבוי אש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות