אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן KCPS תממן לפפושדו השקעות ב־120 מיליון שקל צילום: רפי דלויה

קרן KCPS תממן לפפושדו השקעות ב־120 מיליון שקל

הכסף יוזרם לאלמוג ים סוף וישמש לפירעון אג"ח ולמימון פרויקטים בישראל ובארה"ב

05.12.2010, 09:17 | חנן פייגנבאום

קרן המנוף KCPS וחברת אלמוג ים סוף חתמו על הסכם עקרונות שלפיו תשקיע הקרן בחברה של אלי פפושדו עד 120 מיליון שקל.

כ־40 מיליון שקל מהסכום הכולל הנם הלוואה לחמש שנים בריבית שנתית של 8%. הלוואה זו תשמש את אלמוג ים סוף לתשלום שלושת התשלומים הנותרים למחזיקי האג"ח. נכון לסוף הרבעון השלישי הסתכמו התחייבויותיה של החברה (קרן וריבית) למחזיקים ב־48 מיליון שקל ובקופה היו מזומנים ושווי מזומנים בהיקף של כ־2 מיליון שקל בלבד.

על פי דו"ח תזרים המזומנים של אלמוג ים סוף, בהיעדר מקור אחר, מימון פרעון האג"ח היה אמור להתבצע באמצעות 37.6 מיליון שקל (מתוכם 11.9 מיליון שקל פירעון הלוואות) שאותם התחייבה החברה־האם מועדון הים התיכון להזרים אליה.

הלוואה שנייה, בהיקף של 10 מיליון שקל, נועדה לצורך מימון הקמת פרויקט מגורים ומסחר באזור השפלה, לאחר שבחודש יוני רכשה אלמוג ים סוף את האופציה לרכישת הקרקע. תנאי ההלוואה ייקבעו בהתאם לתנאי ההלוואה שתעניק אלמוג ים סוף לחברת הפרויקט.

55 מיליון שקל אמורים לשמש את החברה להשקעה בפרויקט חוות שרתים בעיר שיקגו, כאשר פפושדו מתכוון לרכוש פעילות זו באמצעות חברה אחרת בבעלותו.

יתרת הסכום בהיקף של 15 מיליון שקל מיועדת להשקעה בפרויקטים, בכפוף לאישורה של KCPS. במקרה שבו סכום זה לא ינוצל במלואו עד לפברואר 2012, תשמש היתרה לביצוע התשלום האחרון למחזיקי האג"ח שיחול בסוף אותו החודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות