אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משחקים באש: בבורסה מהמרים שהתכוף תרוויח מהאסון בכרמל צילום: חיים הורנשטיין

משחקים באש: בבורסה מהמרים שהתכוף תרוויח מהאסון בכרמל

מניית החברה שעל לקוחותיה נמנים שירותי הכבאות זינקה ב-15.5%. מניית יצרנית מערכות הכיבוי ספקטרוניקס הוסיפה 5.9%

05.12.2010, 16:35 | גיל קליאן

הספקולנטים בבורסה מחפשים את המניות שירוויחו מהאסון הכבד בכרמל - ומצאו הבוקר (א') את מניית התכוף. גם מניית חברת ציוד הכיבוי ומערכות גילוי האש ספקטרוניקס שתחזקו במחזורים גבוהים מהממוצע אחרי שהמשקיעים ממשיכים לחפש מרוויחים מהאסון.

התכוף מייצרת מוצרי מתכת בהם מיכליות, נגררים וקונסטרוקציות. בין לקוחותיה של החברה נמנים גם שירותי הכבאות של ישראל. עם זאת, לא ברור כעת אם שיפור בתקציב שירותי הכבאות אכן יוביל למכירות מוגדלות של התכוף.

בינתיים, רואי החשבון של החברה הצמידו לדו"חותיה הערת "עסק חי" - והיא הודיעה כי לא תעמוד בתשלומי האג"ח שלה.

ברבעון השלישי נכנסה החברה לסחרור לאחר שמשטרת פרו ביטלה הזמנת רכבים ממוגנים בהיקף של 42 מיליון שקל, אחרי שהתכוף כבר הכירה ב־40% מהכנסות אלה. החברה חילטה מקדמה של 17 מיליון שקל, אך רשמה גידול ביתרות מלאי הרכבים שברשותה.

בקופת התכוף 297 אלף שקל בלבד, והתחייבויותיה השוטפות לתאגידים בנקאיים עומדות על 97 מיליון שקל. את הרבעון החולף סיימה החברה עם הכנסות של 42 מיליון שקל ועם רווח זעום של 329 אלף שקל בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
התכוף - כבר שנים שהחברה בהפסדיי ענק !!!
התכוף נקנתה ע"י "שביט" - יצרני מיכליות מים ודלק. "נצר סירני" - יצרני עגלות כבדות ומטען חורג . "איזי יוגב" - יצרן של ארגזי קירור ופיברגלס מבית שאן. עד שנקנתה דישדשה בבוש החובות . מאז השינויי האיריגוניים שהיו שם הם הלוכים מהפח אל הפחת. יש ל"תכוף " יצרן מתחרה בארץ שמייצר כבאיות 10 רמות יותר איכותיות . מכיוון שיש מכרזים בארץ ולא נותנים לזוככה אחד לזכות (כי צריך לתת ליצרן השני גם לנשום !!! ) נותנים לתכוף לייצר כבאיות מתחת לרמה ולתקנים בחו"ל !!! וחבל !!!
בולי , צפון  |  05.12.10
לכל התגובות