אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יו"ר מנהלת ליגת העל: "אני הבכיר בספורט נגדו טוען מס הכנסה" צילום: עמית שעל

יו"ר מנהלת ליגת העל: "אני הבכיר בספורט נגדו טוען מס הכנסה"

אבנר קופל הגיש בקשה להסרת צו איסור הפרסום על שמו ושם קץ לגל השמועות על מיהו אותו "בכיר בעולם הספורט" שנעצר בחשד לעבירות מס

06.12.2010, 16:01 | אביתר לנג

יו"ר מנהלת ליגת העל, אבנר קופל, הגיש היום (ב') בקשה לבית המשפט להסרת צו איסור הפרסום על שמו בכל הקשור לפרשת המס בה הוא מעורבו נחקר בימים אלו. בשבוע האחרון פורסמו בכלי התקשורת ידיעות רבות על "בכיר בעולם הספורט שנעצר בחשד לעבירות מס", דבר שפתח גל שמועות אדיר בנוגע לזהות הגורם.  

"אני הוא הבכיר בספורט נגדו טוען מס הכנסה", הודיע היום קופל בהודעה רשמית שהוציא. "לאור ההתפתחויות השבוע האחרון, ההדלפות של מס הכנסה, וחרושת השמועות המטילה צל על אנשים שאינם נוגעים לעניין – החלטתי לבקש בעצמי את הסרת צו איסור פרסום שמי ולהסיר את העננה מעל ראשם של פעילי ספורט אחרים. כואב לי שמס הכנסה הפך מחלוקת לגיטימית, אזרחית, בין השאר על אופן תשלום המס המגיע מעסקיי האזרחיים – לנושא לחקירה. כך רוצים להפעיל עלי לחץ לשלם כספים. אתמודד עם הטענות, ואני מקווה לשכנע שלא היה במעשי אבק של אי-חוקיות, וכי המחלוקת היא אזרחית בלבד לחבות מס בלבד. אמשיך בפעילותי ההתנדבותית למען הספורט בישראל - אלא אם יוכח כי היה רבב בהתנהלותי העסקית הפרטית". 

עו"ד הדן בורנשטיין, שמייצג את קופל בתיק לא חסך בביקורת כלפי רשות המס ואף תקף אותם נחרצות: "אני מתפלא על מס הכנסה שלאחר למעלה מ 6 חודשי דיונים אזרחיים – החליט, כאמצעי לחץ על אבנר קופל, להפוך נושא אזרחי לחלוטין – לחקירה, רק כדי שיסכים לשלם כספים שאופן גבייתם שנוי במחלוקת.אפילו נציגי מס-הכנסה בבית המשפט הודו שאבנר קופל דיווח בזמן על כל עסקיו והכנסותיו באופן אמיתי, גלוי וברור. אלו הן עובדות שאינן שנויות במחלוקת".

במנהלת ליגת העל נותנים גיבוי מוחלט לקופל כשאחד מבכירי הדירקטוריון אמר ל"כלכליסט": "אבנר יצא מזה בדיוק כמו שכל מי שרשות המיסים דואגת לפרסם עליו דברים ואז מגלים שאין להם בכלל תיק. הוא עושה המון לכדורסל הישראלי וחברי הנהלת המנהלת והדירקטוריון נותנים לו את כל הגיבוי שהוא צריך ויצטרך".

דוברת רשות המיסים, עידית לב-זרחיה מסרה בתגובה: "רשות המיסים מנהלת אך רק חקירות שהן ענייניות בלבד, גם בית המשפט קבע כי קיים חשד סביר הקושר את החשוד לעבירות המיוחסות לו".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות