אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך למעלה - קריית אתא: המרכז הישן צילום: דורון גולן

בדרך למעלה - קריית אתא: המרכז הישן

מחירי הנדל"ן במרכז העיר רשמו בשנים האחרונות עליות נאות על רקע התפתחות מרכזי מסחר חדשים באזור ושינויי תחבורה שונים

08.12.2010, 09:21 | דותן לוי

קריית אתא היא העיר בעלת עתודות הקרקע הגדולות ביותר מבין ערי מפרץ חיפה: בחלק הצפון מזרחי של העיר מתוכננת שכונת האלונים שעומדת לפני שיווק וכוללת כ־2,000 יחידות דיור; מעט מערבית אליה ממוקמת שכונת גבעת הכלניות הכוללת 3,500 יחידות דיור ונמצאת בהפקדה; בנייתה של שכונת היוקרה גבעת טל - הממוקמת במזרח העיר וכוללת 1,000 יחידות דיור - כמעט הושלמה; ושלב א' של תוכנית מרכז העיר הכוללת 3,000 יחידות דיור הופקד אף הוא.

חנקין 12 כניסה א חנקין 12 כניסה א'. עלייה של 32%. בינואר 2005 עלתה דירה בת 3 חדרים בקומה 1 280 אלף שקל. בשנת 2010 עולה הדירה 370 אלף שקל | צילום: דורון גולן חנקין 12 כניסה א

לצד רוכשים המוכנים לשלם 850 אלף שקל עד 1.4 מיליון שקל עבור דירות חדשות, קיימת תנועה לא מועטה של רוכשים גם לחלקים הוותיקים יותר בעיר. רחוב חנקין הממוקם במרכז הוא אחד המגוונים בעיר מבחינת הרכב האוכלוסייה ומגוון הדירות שבו. ברחוב קיימים פרויקטים יחידים של בנייה חדשה לצד מבנים ישנים והאוכלוסייה בו מורכבת מקשישים, זוגות צעירים ומשפחות חרדיות. באזור ניתן למצוא דירות לא מעטות במחיר הנמוך מ־500 אלף שקל, ולכן פוקדים אותו לא מעט משקיעים.

בעתיד צפויים תושבי קריית אתא ליהנות משינויי תחבורה באזור, כמו כביש עוקף קריות הנסלל בימים אלה וצפוי לקצר את הנסיעה לחיפה. כמו כן ייהנו התושבים ממרכזי קניות חדשים - בהם מרכז מסחרי של חברת שיכון ובינוי שעתיד לקום לצד מרכז של ביג ושעל פי הערכות צפוי לכלול את סניף איקאה השלישי בישראל. במקביל, נבנה באזור קניון קריית אתא מקבוצת קניוני עזריאלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות