אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היום: הצבעה על התקציב באירלנד צילום: בלומברג

היום: הצבעה על התקציב באירלנד

שר האוצר הציג תוכנית קיצוצים של 6 מיליארד יורו; בין הנפגעים - קיצבאות ילדים, פנסיה של עובדי ציבור ומשכורות בסקטור הציבורי

07.12.2010, 20:02 | בלומברג

שר האוצר של אירלנד, בריאן לניהאן אמר היום (ג') כי קיצוצים נוספים בהוצאות המדינה על רווחה הם "בלתי נמנעים", ופירסם תוכנית קיצוצים בתקציב של 6 מיליארד יורו שמיועדת לעצור את הנפילה של כלכלת המדינה ולהחזיר את אמון המשקיעים.

היום יצביע הפרלמנט האירי על התוכנית הכלכלית. ראש ממשלת אירלנד, בריאן קואן זוכה לתמיכה של 82 חברי פרלמנט, כשבאופוזיציה 80 חברים.

"התקופה האחרונה הייתה טראומתית ומדאיגה עבור אזרחי המדינה", אמר לניהאן בפרלמנט בדבלין היום והודיע על קיצוצים בתקציבים שביניהם קיצבאות ילדים, פנסיה לעובדי ציבור ומשכורות עובדי ממשלה. אירלנד צריכה סיוע חיצוני על מנת "לשבור את המעגל האכזרי שמאיים על כלכלת המדינה ומערכת הבנקאות ברבעון השני ברציפות השנה", הוא אמר.

הממשלה באירלנד נמצאת תחת לחצים להעביר את התקציב כדי שתוכל לקבל את הסיוע בגובה 85 מיליארד יורו. הקיצוצים בתקציב עלולים להאריך את הנפילה שגרמה לכלכלת המדינה להתכווץ ב-11% בשלושת השנים האחרונות. למרות שמשקיעים נותרו עדיין חוששים לגבי היכולת של ממשלות להתגבר על גירעון, שרי האוצר האירופים שללו אתמול סיוע מיידי של האיחוד כדי לתמוך בספרד ופורטוגל.

התקציב הוא הרביעי מאז אוקטובר 2008 ומתווסף לשורה של קיצוצים בשווי כ-14 מיליארד יורו שנועדו להוריד את הגירעון התקציבי של המדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות