אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שתי ענקיות ספרים אמריקאיות בדרך למיזוג צילום: בלומברג

שתי ענקיות ספרים אמריקאיות בדרך למיזוג

דיווח: בעל מניות ברשת הספרים בורדרס הציע לרכוש את רשת הספרים הגדולה במדינה, בארנס אנד נובל

07.12.2010, 21:19 | סוכנויות הידיעות

שוק הספרים האמריקאי עומד בפני איחוד. על פי "הוול סטריט ג'ורנל", בעל מניות מרכזי ברשת הספרים בורדרס הציע לחברה לרכוש את רשת הספרים הגדולה במדינה, בארנס אנד נובל. המיזוג יהווה ניסיון לאחד בין שתי ענקיות הקמעונאות בתעשייה שמתמודדת עם תקופה לא קלה.

חשיפת חנות הספרים המקוונת החדשה של גוגל בתחילת השבוע רק העצימה את האתגרים העומדים בפני חנויות הספרים המסורתיות, בכך שהוסיפה שחקן חזק למדי לשוק של ספרים אלקטרוניים, שכולל חברות מבוססות כמו אמזון ואפל.

"הוול סטריט ג'ורנל" דיווח שקרן גידור שאותה מנהל ויליאם אקמן, שמחזיק ב־37.3% ממניות בורדרס, מציעה כעת לממן הצעת רכש בגובה 960 מיליון דולר במזומן, או 16 דולר למניה. זאת כדי שבורדרס, רשת הספרים השנייה בגודלה בארה"ב, תרכוש את בארנס אנד נובל שהועמדה למכירה באוגוסט האחרון.

איחודן של שתי ענקיות הספרים צפוי כמובן לחסוך עלויות. ואולם, מאחר שמדובר במיזוג בין שתי הרשתות הגדולות בארה"ב, הוא דורש את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים. כמו כן, מדובר בעסקה לא שגרתית מכיוון שבורדרס, ששווי השוק שלה הוא 100 מיליון דולר, רוצה לרכוש את בארנס אנד נובל, ששווי השוק שלה עומד על 865 מיליון דולר. על פי הערכות, בארנס אנד נובל לא תימכר תמורת פחות מ־20 דולר למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות