אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחזיקי האג"ח של רילון מתגוננים מפני חילוץ אלדן טק צילום: shutterstock

מחזיקי האג"ח של רילון מתגוננים מפני חילוץ אלדן טק

במכתב שנשלח לחברה, היא נדרשת להודיע לנאמן האג"ח של רילון 30 יום מראש על כל דיספוזיציה שתבקש לבצע בנכסי הנדל"ן שלה

08.12.2010, 17:51 | חנן פייגנבאום

מחזיקי האג"ח (סדרה 2) של חברת רילון של יוסי בודנשטיין חוששים מ"חילוץ" החברה האם, אלדן טק, על חשבונם - במכתב ששלח לחברה בא כוחו של נאמן האג"ח, עו"ד דן אלון, נדרשת החברה להודיע לנאמן 30 יום מראש על כל דיספוזיציה שהיא מבקשת לבצע בנכסי הנדל"ן שלה. בנוסף, מדגיש אלון במכתב בפני בעל השליטה וחברי הדירקטוריון של רילון כי "פעולות אשר תבוצענה לשם "חילוץ" החברה האם, ו/או בעל השליטה ואשר אינן עולות בקנה אחד עם טובת החברה, עומדות בסתירה לחובתם ועשויות להצמיח עילות תביעה".

בתחילת השבוע פקעה הצעתו של יו"ר מגדל שוקי הון לשעבר, דן ללוז, להשקיע באלדן טק לאחר שמחזיקי האג"ח שלה לא השיבו להצעה ולהסדר האג"ח שהוצא להם במסגרתה. בחודש מרץ הקרוב נדרשת אלדן טק להעביר למחזיקי האג"ח תשלום של 9.4 מיליון שקל בגין קרן וריבית, בעוד שבקופתה היו נכון לסוף הרבעון השלישי 0.6 מיליון שקל בלבד (סולו). בנוסף, חייבת אלדן טק למחזיקי האג"ח 7.2 מיליון שקל נוספים בגין תשלום הקרן והריבית שהיא הייתה אמורה לפרוע במרץ השנה.

עיקר נכסיה ופעילותה של אלדן טק בבולגריה ובגיאורגיה מרוכזים ברילון שבה היא מחזיקה ב-65.9%. מחזיקי האג"ח של רילון חוששים כי כספים מקופתה יועברו לחברה האם על מנת שזו תוכל לעמוד בתשלומי האג"ח שלה. חשש נוסף של המשקיעים הוא כי כספים אלו ישמשו את יוסי בודנשטיין, בעל השליטה באלדן טק, על מנת לשרת את חובו לבנק הבינלאומי, שעומד על למעלה מ-18 מיליון שקל. לאחרונה החל הבנק בהליכי כינוס למניות אלדן טק המשועבדות לטובתו, כבטוחה לאשראי זה.

הנתונים נכונים לרבעון השלישי של השנה הנתונים נכונים לרבעון השלישי של השנה הנתונים נכונים לרבעון השלישי של השנה

בשיחה עם "כלכליסט" התבטא היום (ד') גורם המקורב למחזיקי האג"ח ברילון בחריפות בנוגע לבודנשטיין: "נראה שהבן אדם חי בללה-לנד ולא מבין את חומרת המצב. רילון בריאה ומחזיקי האג"ח שלה לא רוצים שישתו להם את הקופה כפי שכבר נעשה בעבר". בכך התייחס אותו גורם לדיבידנד של 25 מיליון שקל שחילקה רילון במרס 2009, מתוכו הייתה זכאית אלדן טק ל-16.5 מיליון שקל שאפשרו לעמוד בתשלום למחזיקי האג"ח שלה שחל באותו החודש.

גורם אחר המחזיק באג"ח של שתי החברות של בודנשטיין הסביר ל"כלכליסט" כי "בעלי האג"ח של רילון, שבה מרוכזות הקרקעות, קודמים למחזיקי האג"ח של אלדן טק, שהיא למעשה השקעה ממונפת על רילון". אותו גורם לא הצטרף למתקפה על בודנשטיין וטען כי מדובר באדם רציני שנקלע למצוקה תזרימית בשל משבר הנדל"ן במזרח אירופה. לדבריו, הקרקעות בהן מחזיקה רילון הן קרקעות טובות בסה"כ ולכן להערכתו ניתן יהיה להגיע להסדר שיהיה מוסכם הן על מחזיקי האג"ח של אלדן טק והן על אלה של רילון. "הסדר שכזה יכלול בוודאות פריסה מסוימת של החובות למחזיקים, זאת מתוך מטרה לאפשר את מכירת נכסיה של החברה", סיכם אותו גורם.

בודנשטיין עצמו ביקש בתגובה להימנע בשלב זה מלמסור פרטים בנוגע למהלכים בהם הוא מתכוון לנקוט כעת, אך הסכים לומר כי "יש ניסיון להגיע להסדר שיטיב לא רק עם בעלי האג"ח, אלא גם עם בעלי המניות של אלדן טק ורילון. יש פה המון רגישות ואני מעדיף שנמתין לאסיפות בעלי האג"ח ובעלי המניות שיערכו בשבוע הבא ושהדברים יצאו לציבור בצורה מסודרת. אני מאמין שנגיע לעמק השווה," סיכם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות