אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההזדמנות שיצר אסון השריפה: זה הזמן לבנות בכרמל צילום: עמית שעל

ההזדמנות שיצר אסון השריפה: זה הזמן לבנות בכרמל

אהוד המאירי, יו"ר פירמת שמאי המקרקעין אהוד המאירי ושות': "עם כל הצער על נזקי השריפה, דווקא עכשיו נוצרה הזדמנות לפיתוח בנייה בחלקים מהכרמל הסמוכים ליישובים קיימים"

09.12.2010, 07:56 | שי פאוזנר

"עם כל הצער על נזקי השריפה, דווקא עכשיו נוצרה הזדמנות לפיתוח בנייה בחלקים מהכרמל הסמוכים ליישובים קיימים", כך אמר השבוע אהוד המאירי, יו"ר פירמת שמאי המקרקעין אהוד המאירי ושות', בשיחה עם "כלכליסט". לדבריו, "רוב שטחי הכרמל שנשרפו, הוכרזו כשמורות טבע וכל פיתוח של בנייה בהם נאסר.כעת אפשר, לפחות באופן סלקטיבי, ליזום תוכניות לשינוי ייעוד השטח לבנייה". המאירי סבור כי כדאי ליישם הצעה זו בטרם נחזה בגל של תביעות מצד בעלי קרקע פרטיים רבים ,שקרקעותיהם יועדו לשמורות טבע, וכיום הייעוד איבד מהרלבנטיות שלו.

המאירי מסביר כי שינוי ייעוד חלקי של השטח יתרום לחיזוק היישובים הגובלים באזור שנשרף, וייצור מקור מימון ראוי לשיקום יתרת השטחים הפתוחים. להערכתו, "שינוי הייעוד ייצור למדינה הכנסה מהותית מגביית מס שבח, ולרשות המקומית הכנסה מגביית היטל השבחה וארנונה. בכל תוכנית מתאר מחוזית מודרנית קיימים שטחים של שמורות טבע, אך בשוליהן שטחי בנייה שמממנים את שימור הטבע. מהלך שכזה ראוי שייעשה בצורה זהירה ובתיאום עם כל הגורמים הירוקים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
כמות הסירחון והליכלוך באויר באזור חיפה - אפילו 10 יערות הכרמל לא יעזרו
ליפני כיבוש הארץ ע"י האנגלים, הארץ היתה מכוסה בעיצים. הטורקים - כדי להניע את הרכבות ששינאו את החילים שלהם, כרתו את רב העצים. התוצאה - שטחים גדולים עליהם כמו רב הישובים של מדינת ישראל כיום. האם היה עדיף כי ישארו העצים ? - כן. אבל אז לא היתה כמה מדינת ישראל וכנראה הינו היום חיים באפריקה !!! אז אם כל הרצון לקדש את העצים - יש צרכים אנושיים קודמים....(בסיפורי טרזן חיו על העצים !!!) בכל מיקרה כל כמה שנים ישנם התרחשויות בטבע שמביאות שינויים קיצוניים. אם נישמור על העצים היום, במוקדם או במאוחר יהיה איזה שהוא ארוע טיבעי או אחר שישמיד אותם - אז על מה הצעקה ????????????
קופיקו  |  12.12.10
14.
אהוד המאירי רק כסף מעניין אותך בחיים
אהוד המאירי רק כסף מעניין אותך בחיים , עוד כסף עוד בניין עוד כסף , אני גר בטירת כרמל וההר שרוף ואותך מעניין הכסף - עוד ועוד לחשבון הבנק שלך , כנראה אינך יודע איך זה להתגורר באזור ירוק כי רק כזף מעניין אותך ועוד בניין בכדי להעשיר את חשבונך בבנק שלך
אלי , טירת כרמל  |  10.12.10
לכל התגובות