אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צלם "כלכליסט" עמית שעל זכה במקום הראשון בתחרות צילומי העיתונות של ישראל צילום: אריאל בשור

צלם "כלכליסט" עמית שעל זכה במקום הראשון בתחרות צילומי העיתונות של ישראל

שעל זכה בתחרות הנקראת "עדות מקומית" על סדרת תמונות בשם "אלטנוילנד" שפורסמה במוסף "כלכליסט" בערב יום העצמאות האחרון

09.12.2010, 19:27 | כתב כלכליסט

צלם "כלכליסט" עמית שעל זכה במקום הראשון ב"עדות מקומית", תחרות צילומי העיתונות של ישראל, על סדרת תמונות  שפורסמה ב"מוסף כלכליסט" ערב יום העצמאות האחרון

במסגרת הסדרה, שנקראת "אלטנוילנד", יצא שעל למסע ברחבי ישראל, מצויד באוסף תמונות ישנות מאלבומים פרטיים ומארכיונים ציבוריים. שעל איתר את הנקודות המדויקות שבהן צולמו התמונות המקוריות, בשחור-לבן, אחז בהן על רקע הנוף וצילם אותן מחדש. בין השאר שחזר תמונות מבניין ימקא בירושלים של ימי המנדט, מתהליך הבנייה של עיריית תל אביב, מאנדרטת האריה השואג בתל חי, מהכותל המערבי וממסגד חיפאי.

לחצו לצפייה
גלריית כלכליסט: עבודותיו של עמית שעל (21 תמונות)

חבר השופטים של "עדות מקומית" העניק לעבודות של שעל את פרס סדרת התמונות הטובה ביותר בעיתונות הישראלית השנה, אחד משני הפרסים המרכזיים בתחרות. "עדות מקומית" היא תערוכת צילומי העיתונות הישראליים שמלווה מדי שנה, זו השנה השמינית, את "World Press Photo", התערוכה הבינלאומית שמציגה את 200 צילומי העיתונות הטובים בעולם באותה שנה. 8,000 צילומים הוגשו השנה לתחרות הישראלית, מהם נבחרו כ-250 תמונות של 43 צלמים. שתי התערוכות מוצגות מהערב במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב (עד 15.1).

שעל (36), בוגר המדרשה לצילום גיאוגרפי שלמד גם אצל הצלם מיקי קרצמן, עובד בשבע השנים האחרונות כצלם עיתונות. ל"כלכליסט" הצטרף לפני שלוש שנים, עם הקמת העיתון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות