אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל GM: הגבלת גובה המשכורות פוגעת בחברה צילום: בלומברג

מנכ"ל GM: הגבלת גובה המשכורות פוגעת בחברה

מנכ"ל ג'נרל מוטורס, דן אקרסון, טוען כי הגבלת גובה משכורות המנהלים שמטילה ממשלת ארה"ב על החברות אותן חילצה בתקופת המשבר מקשה על החברה לשמור על מיטב העובדים בין שורותיה

10.12.2010, 19:55 | סוכנויות הידיעות

מנכ"ל ג'נרל מוטורס, דן אקרסון, אמר היום (ו') כי נסיונותיה של יצרנית הרכב להתאושש מפשיטת הרגל נפגעים על ידי הגבלת גובה המשכורות שהטילה ממשלת ארה"ב על מנהלי חברות הממשל סייע בחילוצן מהמשבר.

בנאום במועדון הכלכלי של וושינגטון הבירה היום, סיפר אקרסון כי החברה מתמודדת עם אתגרים רבים, ביניהם יכולת השימור של עובדים מוכשרים בדרגי ההנהלה. הוא הציע להגמיש את הגבלת המשכורת וציין כי הוא עומד להיפגש מאוחר יותר במהלך היום עם גורמים ממשלתיים רשמיים האחראיים על משכורות המנהלים בחברות שנעזרו בחבילות חילוץ.

"אנחנו חייבים להיות תחרותיים. אנחנו מוכרחים להיות מסוגלים למשוך ולשמור על אנשים טובים", אמר אקרסון והוסיף, "עד כה הצלחנו לשמור עליהם בחברה, אבל אנחנו מתחילים לאבד אותם ואני חושב שזה נושא שהבעלים שלנו צריכים להבין שגם לטובתם צריך להיות איתו גמישים יותר".

לפי אקרסון, הוא נאלץ לאחרונה להודיע למנהלים בחברה כי לא יזכו להעלאה במשכורת בשנת 2011. אקרון מקבל, באישור הממשלה, משכורת שנתית של 9 מיליון דולר.

בשנים 2008 ו-2009 העניק הממשל האמריקאי 49.5 מיליארד דולר לחברת ג'נרל מוטורס על מנת לחלץ אותה מהמשבר. האוצר הרוויח 13.5 מיליארד דולר מההנפקה הציבורית הראשונית של החברה בנובמבר. משלמי המיסים בארה"ב עדיין מחזיקים ב-33 אחוז מהחברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות