אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מילים לשיר של בוב דילן נמכרו ב-422,500 דולר צילום: אי פי אי

מילים לשיר של בוב דילן נמכרו ב-422,500 דולר

הרוכש, אדם סנדר, הוא מנהל קרן גידור ואספן אמנות. ברשותו גם הגיטרה שג'ון לנון ניגן בה כשפגש את פול מקרתני

11.12.2010, 10:31 | סוכנויות הידיעות

מילים כתובות ביד לשיר "The Times They Are A-Changing" של בוב דילן נמכרו ב-422,500 דולר בסותבי'ס  בניו יורק, כשמנהל קרן גידור, אדם סנדר, ניצח 5 מגישי הצעות אחרים.

סנדר, אוסף אמנות נלהב שהגביעים שלו מעטרים את משרדי אקסיס קפיטל מנג'מנט שלו במנהטן, הגיש הצעה בטלפון והכה את ההערכות של סותבי'ס, שעמדו על 300-200 אלף דולר.

השיר, מאלבומו השלישי של דילן, בוצע לראשונה בקרנגי הול ב-26 באוקטובר 1963, כשהזמר היה בן 22.

"הוא הקליט את השיר בסביבות הצעדה בוושינגטון, ממש לפני רצח קנדי", אמר שון ווילנץ, מחבר "בוב דילן באמריקה", המלמד היסטוריה באוניברסיטת פרינסטון. "זה דילן בשיא הפוליטיות שלו. יש לשיר תכונות של המנון". צעדת זכויות האדם הייתה באוגוסט של אותה השנה, והנשיא ג'ון פ. קנדי נרצח ב-22 בנובמבר. השיר הוקלט זמן קצר לפני ההופעה בקרנגי הול.

על הדף הצהבהב עליו נכתבו המילים יש מחיקות ותוספות. הדף היה שייך במקור לחבר של דילן בשם קווין קראון. שני הצעירים נפגשו מדנבר והתיידדו ב-1962-1962, בעת שדילן נע על הקו שבין ניו יורק למינסוטה מולדתו, לדברי ווילנץ.

סנדר, שעבר בעבר ב-SAS קפיטל אדווידורס, מחזיק בבעלותו גם את הגיטרה שג'ון לנון ניגן בה כשפגש את פול מקרתני. בשבוע שעבר רכש סנדר יצירות של אמנים חדשים ומבוססים בארט באזל מיאמי ביץ'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות