אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התכוף ממשיכה להסתבך: לא יכולה למשוך צ'קים מחשבונה

התכוף ממשיכה להסתבך: לא יכולה למשוך צ'קים מחשבונה

הבנקים אגוד, דיסקונט והפועלים הגדירו את החברה "לקוח מוגבל חמור" - בעקבות המשבר אליו נקלעה

11.12.2010, 18:03 | חנן פייגנבאום
מצבה של יצרנית כלי הרכב התכוףממשיך להסתבך - החברה שבשליטת דוד אורון הוגדרה על ידי הבנקים המממנים שלה, אגוד, דיסקונטו הפועלים כ"לקוח מוגבל חמור", וכתוצאה מכך צ'קים שמסרה לא ייפרעו ונאסר עליה למשוך צ'קים נוספים מחשבונה

תחילתו של המשבר אליו נקלעה התכוף ביוני האחרון, אז ביטלה משטרת פרו חוזה עם החברה לאספקת כלי רכב ממגונים בהיקף של 42 מיליון שקל, בטענה שלא עמדה בחלק מתנאי ההסכם בין הצדדים.

התכוף מצידה הודיעה כי היא דוחה את הטענות, אך נאלצה למחוק בדו"חותיה לרבעון השני את ההכנסות בהן הכירה בגין העסקה. בנוסף, ברבעון השלישי חילטו הפרואנים ערבויות בהיקף של כ-5 מיליון דולר שהועמדו לטובת העסקה וכתוצאה מכך רשמה החברה ברבעון תזרים מזומנים שלילי של 16.3 מיליון שקל.

נכון לסוף ספטמבר היו בקופתה של התכוף 300 אלף שקל בלבד, בעוד שעד לסוף השנה עליה לפרוע התחייבויות לבנקים, למחזיקי האג"ח ולקרן אוריגו בהיקף של 14.3 מיליון שקל (מתוך התחייבויות של 148 מיליון שקל לאותם גורמים) ולדוחותיה צורפה הערת "עסק חי".

החברה מצידה ציינה כי היא פועלת אל מול הבנקים וקרן אוריגו לשם קבלת אשראים נוספים שיאפשרו את המשך פעילותה, וכי היא מנסה במקביל לאתר משקיע חיצוני שיזרים כספים לקופתה. מדו"ח תזרים המזומנים החזוי המצורף לדוחות עולה כי על החברה לגייס 20 מיליון שקל עד לסוף הרבעון על מנת לעמוד בהתחייבויותיה. מנגד, החברה צופה כי ב-2011 וב-2012 יאפשר לה צבר ההזמנות שלה לרשום תזרים תפעולי שוטף בהיקף של 100 מיליון שקל, כשבנוסף היא עשויה לקבל הזמנות לאספקת כבאיות בעקבות השריפה בכרמך.

עקב מצוקת האשראי עיכבה התכוף תשלומים לספקים ולעובדים ולא עמדה בתשלום הריבית למחזיקי האג"ח בהיקף של מיליון שקל שחל בסוף נובמבר. מחזיקי האג"ח שלטובתם לא רשומים שעבודים קיימו ביום רביעי האחרון אסיפה בה חזרו נציגי החברה על התחייבותם לפרוע את תשלום הריבית האמור עד לסוף השנה. למרות זאת החליטו המחזיקים להצביע על כינוסה של אסיפה נוספת שעל סדר יומה העמדת האג"ח לפרעון מיידי. ההחלטה צפויה להתקבל עד ליום שני הקרוב. 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות