אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת סטריט וויו לא דועכת: צעדים משפטיים נגד גוגל בארה"ב צילום: אי פי אי

פרשת סטריט וויו לא דועכת: צעדים משפטיים נגד גוגל בארה"ב

התובע הכללי של מדינת קונטיקט, שמרכז את החקירה, השיג צו המחייב את החברה למסור את המידע שאספה על משתמשי רשתות WiFi בלתי מאובטחות

12.12.2010, 11:14 | יוסי גורביץ
פרשת איסוף המידע ברכבי סטריט וויו ממשיכה לרדוף את גוגל: התובע הכללי של מדינת קונטיקט, ריצ'רד בלומנטל, השיג בסוף השבוע צו המחייב את החברה למסור לידיו את כל המידע שאספה באמצעות הרכבים. ממשרדו של בלומנטל נמסר שהוא ביקש את הצו לאחר שנסיונות קודמים לשכנע את גוגל למסור את החומר נכשלו. בלומנטל, שנבחר לאחרונה לסנאט, מרכז צוות חקירה של תובעים כלליים מ-37 מדינות בארה"ב.

במאי 2010 חשפו חוקרים גרמנים כי גוגל לא רק צילמה את הרחובות שבהם עברו הרכבים שלה, אלא גם השתמשה בתוכנית סריקת תדרים כדי לזהות רשתות WiFi בלתי מאובטחות, פרצה אליהן, ואספה את המידע שעבר בהן. חקירה שנערכה לאחרונה בקנדה מצאה כי גוגל אספה בדרך זו, בין השאר, מידע פרטי שעבר במיילים בין משתמשים, סיסמאות ועוד. גוגל טענה, לאחר החשיפה, כי הריגול בוצע על ידי מהנדס בודד, אך היא נמנעה מלחשוף את זהותו או לציין אילו פעולות שננקטו נגדו.

הפרשת הולידה שורה של חקירות נגד גוגל. באיטליה הודיעו הרשויות לחברה שהיא מחויבת להודיע מראש בכלי התקשורת על הגעתו של רכב סטריט וויו שלושה ימים מראש. בארה"ב מנהלת ה-FCC, המקבילה האמריקנית של רשות השידור, חקירה נגד גוגל בחשד שעברה על חוקים פדרליים האוסרים על האזנות סתר. החקירה הזו נפרדת מהחקירה שמנהל בלומנטל. בירורים בפרשה מתנהלים גם בשורה של מדינות באיחוד האירופי.

גוגל מסרה בתגובה להצהרתו של בלומנטל כי "כפי שאמרנו בעבר, אנחנו מצטערים עמוקות על כך שאספנו בטעות מידע מרשתות בלתי מאובטחות. מיד כשהבנו מה קרה, הפסקנו לאסוף את כל המידע מרכבי סטריט וויו ועדכנו את הרשויות במה שאירע. לא רצינו במידע הזה ומעולם לא השתמשנו בו באף אחד ממוצרינו או שירותינו. אנחנו רוצים למחוק את המידע בהקדם האפשרי, ונמשיך לשתף פעולה עם הרשויות בכדי לקבוע את הדרך הטובה ביותר להמשיך הלאה. כמו גם כדי לענות על שאלותיהן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות