אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איפה אנחנו יותר יעילים, בבית או במשרד? צילום: תום אדריאנסן cc-by-sa

איפה אנחנו יותר יעילים, בבית או במשרד?

מחקר בינלאומי של חברת סיסקו מגלה כי 60% מהעובדים מאמינים שהימצאותם במשרד בזמן העבודה לא תורמת ליעילותם

12.12.2010, 13:30 | כתב כלכליסט

חברת סיסקו הכריזה לאחרונה על תוצאותיו של מחקר בינלאומי במקום העבודה, המגלה כי שלושה מכל חמישה עובדים (60%) ברחבי העולם מאמינים כי אינם צריכים להיות במשרד על מנת להיות פרודוקטיביים. המחקר כלל סקרים שנערכו על 2,600 עובדים ואנשי IT ב-13 מדינות ברחבי העולם.

לפי המחקר, שאיפתם של העובדים להיות ניידים וגמישים בגישה למידע ארגוני חזקה כל כך, שאחוז זהה של עובדים יעדיפו עבודות בשכר נמוך יותר, אך גמישות רבה יותר במתן גישה למידע מחוץ למשרד, על פני משרות בשכר גבוה יותר שאינן גמישות.

ממצאים אלה, כמו גם ממצאים רבים אחרים, מספקים תובנה אמיתית על הציפיות, הדרישות וההתנהגות של כוח העבודה העולמי המשפיעות על אופן הגישה למידע ועל האופן בו משתנה התקשורת העסקית.

המגמה - ניידות

 

מריה האטאר, סמנכ"לית בסיסקו, טוענת כי "המחקר מספק מבט מעמיק נוסף לעתיד של מקום העבודה, וברור מתוך ממצאי המחקר כי שאיפת העובדים לסגנון עבודה נייד וגמיש יותר חזקה מאוד בכל רחבי העולם - ומשתווה בחשיבותה רק לגובה השכר.

עוד אומרת האטאר: "ניכר גם כי ארגונים צריכים לאמץ תשתית IT 'ללא גבולות' על מנת להשיג יתרון תחרותי ולהגדיל את שביעות הרצון של העובדים. שאיפתם של העובדים להיות פרודוקטיביים בכל זמן ובכל מקום, תוך שימוש בכל התקן, נותן בידי ארגונים הזדמנות לאמץ את הזריזות והגמישות הגלומים בארכיטקטורת 'רשת ללא גבולות'".

בבית עובדים יותר

המחקר הראה ששאיפת העובדים לניידות באה לידי ביטוי בייחוד במדינות אסיה ודרום אמריקה. למעלה מ-9 מכל 10 עובדים בהודו (93%) אמרו שאינם צריכים להיות במשרד על מנת להיות פרודוקטיביים. תחושה זו רווחת יותר גם בסין (81%) ובברזיל (76%).

עוד עולה מהמחקר, כי 66% מהעובדים מצפים מטכנולוגיות המידע שיאפשרו להם שימוש בכל התקן תקשורת כלשהו - פרטי או ארגוני - על מנת לקבל גישה לרשתות, יישומים ומידע ארגוני מכל מקום ובכל זמן.

לא פרודוקטיבי במשרד? סע הביתה, צילום: shutterstock לא פרודוקטיבי במשרד? סע הביתה | צילום: shutterstock לא פרודוקטיבי במשרד? סע הביתה, צילום: shutterstock

בנוסף, כמחצית (45%) מהעובדים שיש בידם נגישות לרשתות, יישומים ומידע ארגוני מחוץ למשרד, דיווחו על תוספת של שעתיים עד שלוש שעות עבודה ביום, וכרבע דיווחו על תוספת של ארבע שעות עבודה או יותר.

כמו כן עלה, כי עובדים חשים שהגמישות לעבוד מכל מקום היא הגורם הקובע את מידת הנאמנות שלהם לחברה (10%), את הבחירה שלהם במשרה זו או אחרת (12%) ואת שביעות הרצון שלהם ממקום העבודה (9%).

צא מהמסך שלי!

 

מהמחקר עלה עוד, שאחד מכל חמישה עובדים (19%) ברחבי העולם אמר שהבחין באנשים זרים מתבוננים במסך המחשב שלו במקומות ציבוריים, בעוד 19% נוספים הודו שלעולם אינם חושבים לבדוק את סביבתם.

בתוך כך, כמעט אחד מכל חמישה עובדים (17%) הודה כי השאיר התקנים ללא השגחה במקום ציבורי. בנוסף, כמעט שלושה מכל חמישה עובדים ברחבי העולם (58%) הודו שהרשו לאנשים שאינם עובדי החברה להשתמש בהתקני החברה ללא השגחה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות