אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": התפטר הבורר בין פרדי רובינסון ליגאל זילכה

בלעדי ל"כלכליסט": התפטר הבורר בין פרדי רובינסון ליגאל זילכה

חברת קווינקו ביקשה מאודי ברזילי להתפטר מתפקידו כבורר בסכסוך בינה לבין חברת מילומור לאחר שהבוררות כבר היתה בעיצומה

13.12.2010, 13:41 | גולן חזני

רו"ח אודי ברזילי התפטר מתפקיד הבורר בסכסוך בין חברת מילומור, שנשלטה בעבר על ידי פרדי רובינסון, לבין קווינקושבשליטת יגאל זילכה.

ל"כלכליסט" נודע כי קווינקו וזילכה ביקשו מברזילי להתפטר לאחר שהבוררות כבר היתה בעיצומה. "ברזילי מיודד עם שני הצדדים והוא חשב ששניהם מקבלים עובדה זו כשהתייצבו לבוררות, אולם תוך כדי דיונים התברר שלאחד הצדדים זה לא נוח", אמר ל"כלכליסט" מקורב לנושא.

הבוררות בין רובינסון לזילכה היא על 60 מיליון שקל שמילומור תובעת באמצעות נאמן החברה, עו"ד שולי גולדבלט, מקווינקו. ב־2007 רכשה קווינקו את השליטה בשחר המילניום שהוחזקה בשותפות בינה לבין מילומור. בהסכם נקבע כי בורר מוסכם ייבחר לצורך חישוב המס שיחול על שחר המילניום בגין מכירה עתידית של מניות החברה־הבת QLI שהחזיקה שחר המילניום.

 

קווינקו יוצגה בבוררות על ידי עו"ד גיל ברנדס, והבורר ברזילי קיים שתי פגישות עד להתפטרותו. יצוין כי קווינקו לא דיווחה לבורסה על התפטרות הבורר ועל מצב הבוררות. הדיווח של קווינקו בנוגע לבוררות הוא בדו"חות השנתיים של 2009, שבהם הודיעה על הפרשה של 8 מיליון שקל בגין החשיפה לתביעה וציינה כי לא ניתן להעריך את היקף החשיפה.

הסכסוך בין רובינסון לזילכה החל כבר לפני כמה שנים. לפני כשנה וחצי הטיחו השניים בראיונות נפרדים ב"כלכליסט" האשמות זה בזה. זילכה האשים את רובינסון בניהול כושל של עסקי הקזינו שהיו בבעלותם המשותפת, וטען כי רובינסון חייב לו סכום של 7 מיליון דולר. רובינסון טען מנגד כי לא קיבל סכום של כ־50 מיליון שקל שהובטח לו בעת שמכר את מניותיו בחברה־הבת OLI לקווינקו שבשליטת זילכה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות