אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"בעלי נכסים יכולים להגדיל החזרי מס משכר דירה" צילום: צביקה טישלר

"בעלי נכסים יכולים להגדיל החזרי מס משכר דירה"

לטענת רו"ח עופר מנירב, פרצה בחוק תאפשר החזר מס למי ששילם מעל 10% על הכנסות משכר דירה בשבע השנים האחרונות

13.12.2010, 11:02 | הדר קנה

אם שילמתם יותר מ־10% מס על הכנסות משכר דירה בשבע השנים האחרונות, כנראה מגיע לכם כסף בחזרה. רו"ח עופר מנירב טוען שמצא "פרצה בחוק" המאפשרת לכל מי ששילם יותר מ־10% מס הכנסה על שכר דירה בשבע השנים האחרונות להגיש דו"חות מתקנים ולקבל כסף בחזרה מרשות המסים. מנירב טוען כי מרבית הנישומים לא מודעים כך, אך במקרה של פנייה הם יזכו להחזר מס.

ישנם שלושה מסלולי מס לתשלום מס בגין השכרת דירה למגורים: המסלול הראשון הוא פטור ממס למי שמשכיר דירה עד סכום של 4,680 שקל. המסלול השני הוא תשלום מס על הדירה לפי שיעורי מס ההכנסה השולי של משכיר הדירה. המסלול השלישי הוא תשלום של 10% מס כאשר אין הגבלה על סכום ההכנסה. התנאי למסלול השלישי הוא תשלום המס החייב עד 30 יום מתום שנת המס.

לטענת מנירב, גם מי שלא עמד בתנאי הזה יוכל לשלם רק 10%. לדבריו, "שורש הטעות של הרשות נובע מכך שעד 2007 היה תנאי של תשלום בתוך 30 יום מתום שנת המס שבלעדיו לא היה אפשר להיכנס למסגרת האלטרנטיבה של 10%, אך החוק תוקן ב־2007". לדברי מנירב, "מדובר באלפי נישומים שרובם לא מודעים למצב זה". מרשות המסים נמסר כי "עמדת רשות המסים היא כי התנאי לקבלת 10% הוא תשלום המס החייב עד 30 יום מתום שנת המס".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות