אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדרך למעלה - עתלית: השכונה הוותיקה צילום: ערן יופי

בדרך למעלה - עתלית: השכונה הוותיקה

הקרבה לים והחיבור לרכבת היו אמורים להזניק את מחירי הנדל"ן בעתלית, אך באזורים הוותיקים עדיין ניתן למצוא דירה ב־400 אלף שקל

13.12.2010, 21:45 | שירלי ששון-עזר

נתוני הפתיחה של היישוב הקהילתי עתלית היו אמורים למקם אותו כאחד היישובים היקרים ביותר בארץ: מדובר במיקום מנצח, ממש על קו החוף, נוף ירוק וחיבור לרכבת ישראל.

עם זאת, במשך שנים היישוב לא מימש את הפוטנציאל שלו כתוצאה מאוכלוסייה בחתך סוציו־אקונומי נמוך, בתים ישנים שהוזנחו ומועצה מקומית שנקלעה לקשיים כספיים. ב־2003 הוחלט להעביר את המועצה המקומית עתלית לתחומה של המועצה האזורית חוף הכרמל ואז החל שוק הנדל"ן לצאת מהקיפאון. שכונות חדשות כגון שכונת הפרחים, יפה נוף או סביוני עתלית משכו אליהן אוכלוסייה חזקה שרכשה בתים פרטיים בסכומים של 2–3 מיליון שקל.

למרות זאת, באזורים הוותיקים של עתלית עדיין ניתן למצוא מציאות. מדובר בבתים ישנים שנבנו בשנות החמישים, בשטח של 60–70 מ"ר בבנייה רוויה או בתי קרקע קטנים הממוקמים ברחובות כמו הזית, החרוב או שושנת הים.

באזורים אלו המחירים נעים בין 300 ל־400 אלף שקל לדירה, מה שהופך אותם לאטרקטיביים עבור מי שמחפש דירה ראשונה וזולה. דיירי השכונות באזור מנסים להתארגן ולהתחיל בתוכניות של התחדשות עירונית כמו תמ"א 38, אבל מכיוון שמדובר באוכלוסייה מבוגרת שלא תמיד פתוחה לשינויים, מי שיקנה באזורים אלה ייאלץ להתאזר בסבלנות

עד שיסתיים שלב החתימות.

על אף כל היתרונות, היישוב אינו חף מבעיות: אזורים מסוימים סובלים מהרעש שמגיע ממסילת הרכבת, התושבים חוששים מהזיהום של המפעלים הסמוכים ואף הקימו ועד פעולה כדי להתיק את מקומם. בנוסף, היישוב סובל ממחסור במוסדות ציבור ומרכזים מסחריים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
עתלית בדרך הנכונה
אנחנו עברנו לעתלית מחיפה לפני יותר מחמש שנים וחושבים לקנות שם בית עכשיו. מקום מהמם עם אוכלוסיה איכותית. בשכונות החדשות יותר יש רוב של אקדמאים ואנשי היי-טק בגילאי ה-30. בשכונות הישנות אכן יש אוכלוסיה בעייתית אבל לדעתי גם שם האוכלוסיה תשתנה בעוד כמה שנים. זה בדיוק כמו המושבים בשרון כמו קדימה ותל-מונד. בהתחלה מגיעה אוכלוסיה חזקה לשכונות החדשות ובהמשך נגמרות עתודות הקרקע ואפילו הבתים בשכונות הקשות נקנים. אין עוד מקומות עם קרבה כזאת לרכבת, מנהרות הכרמל והמרכז. בנוסף חופי ים מהיפים בארץ!
מתי , עתלית  |  16.01.11
לכל התגובות