אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דש איפקס צירף התניות פיננסיות להנפקת האג"ח צילום: עמית שעל

דש איפקס צירף התניות פיננסיות להנפקת האג"ח

ואלו ההתניות הפיננסיות: דש מתחייב שהחוב הפיננסי שלו יעמוד לכל היותר על פי שישה מהרווח התפעולי - מהלך המבטיח למשקיעים כי כספי ההנפקה וכספים נוספים יושקעו לפחות בחלקם בנכסים המייצרים רווח תפעולי

13.12.2010, 08:14 | חנן פייגנבאום

בית ההשקעות דש איפקס מיישר קו עם המלצות ועדת חודק ומתחייב לשורה של התניות פיננסיות שיאפשרו לכלל המוסדיים להשתתף בהנפקת איגרות החוב המדורגות שלו (A1). היום יתקיים השלב המוסדי של ההנפקה שהיקפה 300 מיליון שקל ושנועדה למימון רכישות עתידיות ובהן רכישת תכלית תעודות סל שסוכמה באחרונה. אי־עמידה בהתניות הפיננסיות המצורפות לשטר הנאמנות של ההנפקה תגרור פירעון מיידי של סדרת האג"ח.

ואלו ההתניות הפיננסיות: דש מתחייב שהחוב הפיננסי שלו יעמוד לכל היותר על פי שישה מהרווח התפעולי - מהלך המבטיח למשקיעים כי כספי ההנפקה (וכספים נוספים) יושקעו לפחות בחלקם בנכסים המייצרים רווח תפעולי; דש מבטיח כי ההון העצמי שלו לא יפחת מ־100 מיליון שקל; ומתחייב שבכל מקרה שבו יועמד חוב אחר לפירעון מיידי, ישמש הדבר עילה לפירעון מיידי של סדרת האג"ח.

נוסף על כך, גם העברת השליטה בבית ההשקעות (אם לא יידרש אישור רגולטורי) תהווה עילה לפירעון מיידי. התחייבות נוספת היא שכל הורדת דירוג של האג"ח תוביל להעלאת הריבית בשיעור של 0.25%, כאשר הורדת דירוג מתחת ל־Baa2 תחייב פירעון מיידי.

האג"ח צמודות המדד שדש מנפיק מוצעות לציבור במחירן הנקוב ובריבית מקסימלית של 4.6%, המשקפת תשואה אפקטיבית מקסימלית של 4.73% (למשקיעים מוסדיים).

המנכ"ל המשותף של דש אייפקס עידו נויברגר אמר אתמול ל"כלכליסט": "הופתעתי לטובה מההבנה ומהיישום של המוסדיים באשר לעקרונות ועדת חודק. המוסדיים יודעים להעריך את היתרונות של ההתניות הפיננסיות שהוספנו להנפקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות