אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עורך דין ניסה לסחוט באמצעות תמונות עירום - והושעה מהמקצוע צילום: shutterstock

עורך דין ניסה לסחוט באמצעות תמונות עירום - והושעה מהמקצוע

עורך דין איים כי יפיץ תמונות עירום של האשה שאיתה קיים שותפו לשעבר רומן, אם לא יקבל מיד 13 אלף יורו. ההשעיה תהיה בתוקף לתשעה חודשים, או עד סיום ההליך הפלילי נגד עוה"ד

13.12.2010, 13:36 | ענת רואה

עורך דין שניסה לסחוט את שותפו נידון באופן יוצא דופן על ידי בית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין להשעיה מהמקצוע לתשעה חודשים, עד סיום הטיפול בכתב האישום הפלילי שהוגש נגדו. שני עורכי הדין ניהלו במשותף משרד עד שהסתכסכו. במסגרת הסכסוך איים עורך הדין כי אם שותפו לא ישלם לו מיד 13 אלף יורו, הוא יפיץ ברבים תמונות עירום של אשה שאיתה ניהל השותף רומן מחוץ לנישואים.

השותף הזדרז והגיש תלונה במשטרה נגד עורך הדין. המשטרה פתחה בחקירה והביאה להגשת כתב אישום נגדו בחשד לסחיטה באיומים ולפגיעה בפרטיות. בכתב האישום נטען כי במהלך הקשר הרומנטי שניהל השותף הוא העביר למחשב משותף במשרד תמונות עירום של המאהבת שלו, אך לאחר פירוק השותפות בין השניים נותר המחשב עם התמונות בידי עורך הדין.

לפי כתב האישום עוה"ד איים על שותפו: "אני לא רוצה לפרט מה עוד עולה לי בראש לעשות, אבל תחשוב על זה כעל חסר גבולות לחלוטין... זה יהיה אידיוטי מבחינתך לחשוב שאני צוחק". להודעה צורפה אחת מתמונות העירום, ועוה"ד סיים באומרו: "כל תגובה שלך מלבד העברת הכספים לא מעניינת אותי".

ועדת האתיקה טענה בדיון כי מדובר בעבירות חמורות שיש בהן קלון. חברי בית הדין המשמעתי, עוה"ד יעקב בויאר, הדר הקיני וגלי אופינסקי, ציינו כי אף שלפי החוק השעיה זמנית תיעשה רק במקרים נדירים וחמורים במיוחד, המעשה המיוחס הוא בעל דופי מוסרי רב־עוצמה.

"חזקה על עורך דין שהוא בקי בדין ויודע כי עומדות בפניו דרכים חוקיות שונות לגבות את המגיע לו לטענתו", כתבו חברי ההרכב בפסק הדין. "קיים חשש שאם עורך הדין לא יושעה הוא ימשיך לייצג לקוחות ולהופיע בבית משפט, והוא אף עלול במקרה של מחלוקת עם לקוח לעשות שימוש במאגר המידע הנצור עמו".

לפיכך הוחלט על השעיה עד סיומו של ההליך הפלילי ולכל המאוחר עד אוגוסט 2011.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
השעיה זמנית או לצמיתות....
ממש לא ברור למה השעיה זמנית. האם יתכן שאפקיד את כל אמוני בעו"ד, אשר מסוגל לקחת חומר סודי שאני נותן לו ופרטים הכי סודיים וחשאייםבמסגרת יחסי אמון שבין עו"ד ללקוח הוא ישתמש בהם נגדי כדי לסחוט ממני כספים? זו עזות מצח מצד לשכת עורכי הדין להשאיר לאדם כזה רשיון עו"ד. אם אגיע למצב שהעו"ד הזה יטפל בעיניני בלי שאדע שזה הוא והוא יסחט אותי באמצעות פרטים אשר אפקיד בידיו, אני אתבע את לשכת עורכי הדין ואת העומדים בראשה, באופן אישי! הם אשמים עוד יותר ממנו כי הם אחראים על שם המקצוע ועל האמון שאזרחים נותנים לעו"ד. מעניין מה עלה בגורל השותף ואהובתו..... גם הם ניזוקו? יש להם זכות תביעה נגדו?
מוסרי , מרכז  |  13.12.10
20.
מדוע לא חושפים את שמו?
מדוע לא חושפים את שמו? כאשר מדובר באנשים קטנים, מיד מפרסמים את שמם ואת תמונותיהם ברבים, אך כמובן שאם מדובר ב"סלבריטי" כמו "עו"ד בישראל".... אפשר לחשוב... מיד מסתירים את זהותו כדי לשמור עליו , על משפחתו ועל וחלילה לא לפגוע ב "שמו הטוב".. אבל אם הוא מספיק נוכל כדי לרמות ולסחות את שותפו, אז עד כמה וכמה לפרסם את שמו כדי שאנשים תמימים לא יפלו לרשתותיו !
laurence , netanya  |  13.12.10
לכל התגובות