אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סרקל ברוז' סירבה להצעת חסות מעיתון קתולי צילום: בלומברג

סרקל ברוז' סירבה להצעת חסות מעיתון קתולי

השבועון "כנסייה וחיים" הגיש הצעת חסות למועדון הכדורגל הבלגי, שדחה אותה מחשש להפוך למטרה ללעג

13.12.2010, 16:47 | סוכנויות הידיעות

מועדון כדורגל בליגה המובילה של בלגיה סירב להצעת חסות מעיתון קתולי מוביל מחשש ללעג. כך דווח בתקשורת הבלגית.

דחיית החסות נעשתה במקביל לדיווח לפיו הוותיקן בוחן כעת את פרישתו של בישוף בלגיה רוג'ר ונגלווה, בעקבות פרשת התעללות מינית. הבישוף פרש באפריל 2010 לאחר שהודה כי התעלל מינית באחיינו בשנים 1973-1986.

השבועון "קרק & לבן" (כנסייה וחיים), המתגאה בכמיליון קוראים בפלנדריה, האזור דובר הפלמית במדינה, פנה לסרקל ברוג במאי עם הצעת החסות.

סרקל ברוג הוא אחד משני מועדוני הכדורגל של הליגה המובילה בברוז', עיר בצפון מערב בלגיה. משמעותה של החלטת המועדון לדחות את הצעת החסות היא הפסד הכנסה של כ-50 אלף יורו (66 אלף דולר).

הצעת החסות נעשתה "במגעים ספונטניים בין קרק & לבן למועדון שלנו", אמר המנהל המסחרי של סרקל ברוג, מארק טנגהה, ליומון הבלגי "הט ניוזבלד". "הם הציעו עסקה נחמדה מאוד, אבל לאור השערוריות בכנסיה הקתולית, במיוחד זו הנוגעת לבישוף רוג'ר ונגלווה בברוז', חשבנו שהיא עשויה להיות רגישה מדי", אמר טנגהה. "חששנו להיות מטרה ללעג. בנוסף, חשבנו שלא מתאים לנו כמועדון כדורגל להיות קשורים לתפיסת עולם מסוימת".

"חלק מחברי הדירקטוריון שלנו היו מקבלים בשמחה את ההכנסות. עם זאת, לסרקל יש גם תומכים המשתייכים לדתות אחרות", הוסיף טנגהה.

"נאלצנו לחשוב על ההצעה בכובד ראש ובמשך זמן רב", אמר יו"ר המועדון פרנס שוט להט ניוזבלד. "לחלק מהשחקנים, התומכים ונותני החסות שלנו היה קשה מאוד להזדהות עם המסר הדתי על החולצות".

ההחלטה של סרקל ברוג מנעה התנגשות עם התאחדות הכדורגל הבלגית, KBVB. "החוקים ברורים: בשום אופן חולצה לא יכולה לפרסם מסר פוליטי או דתי", אמר דובר KBVB ניקולא קורנו.  

בבלגיה ישנם למעלה משבעה מיליון קתולים, כשלושה רבעים מסך האוכלוסייה. עם זאת, הנוכחות בכנסיות בימי ראשון נמוכה מ-10%.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות