אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת הייבוא בין סין לארה"ב: גירסת הצמיגים צילום: shutterstock

מלחמת הייבוא בין סין לארה"ב: גירסת הצמיגים

ארגון הסחר העולמי (WTO) פסק שההגבלות שהטילה ארה"ב על ייבוא של צמיגים מסין אינן מפרות את חוקי הסחר העולמיים

13.12.2010, 19:36 | בלומברג

שופטי ארגון הסחר העולמי (WTO) דחו היום (ב') את טענות סין שהמכס שהטילה ארה"ב על צמיגי מכוניות ומשאיות המיובאים מסין מפר את חוקי הסחר העולמיים, ופסקו שממשל אובמה "עמד בהתחייבויותיו".

נשיא ארה"ב ברק אובמה, הודיע על תעריף מכס למשך שלוש שנים לגבי צמיגים מסין בשווי 1.8 מיליארד דולר, בספטמבר 2009. ההודעה באה בעקבות תלונות של איגוד פועלי הפלדה בארה"ב, המייצג 15,000 עובדים ב-13 מפעלי צמיגים בארה"ב. האיגוד טען שהייבוא של צמיגים מסין לארה"ב שולש בין השנים 2001 ל-2004 ל-41 מיליון וקרא להגבלת הייבוא ל-21 מיליון צמיגים בשנה.

הדרישה של האיגוד להגנה על התוצר האמריקאי הייתה הגדולה מסוגה. מנהיגי האיגוד ונבחרים דמוקרטיים טענו בזמנו שההחלטה של אובמה להגביל את הייבוא מסין מוכיחה את נחישותו להגנה על התעשייה המקומית, על העובדים ומקומות העבודה.

הממשלה הסינית אמרה שההגבלה הפרה את חוקי ה-WTO והיוו "מקרה חמור של הגנה על תוצר מקומי, שסין מתנגדת לו נחרצות". סין הגישה תלונה לארגון הסחר העולמי בג'נבה נגד ההגבלות על הייבוא עליהם הודיע אובמה, שלושה ימים לאחר ההודעה.

"זהו ניצחון גדול לארה"ב ובעיקר לעובדים ולעסקים האמריקאי", אמר נציג הסחר האמריקאי, רון קירק, לבלומברג. "התוצאה הזאת מוכיחה שממשל אובמה מחוייב להשתמש ולהגן על חוקי הסחר שלנו על מנת למנוע נזק לעובדים ולתעשייה האמריקאית", הוא אמר.

התלונות על סחר בלתי הוגן כלפי סין עלו מאז עלה אובמה לשלטון, סין הגיבה בצעדי נגד משלה. סין כינתה את התלונות שהוגשו על ידי ארה"ב נגדה "סימנים של הגנה על התוצר המקומי" (שאסורה על פי חוקי הסחר העולמיים) בעוד ארה"ב טוענת שהיא פשוט אוכפת את חוקי הסחר העולמיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות