אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ירידה במספר הבתים בארה"ב שערכם נמוך מחוב המשכנתה עליהם צילום: בלומברג

ירידה במספר הבתים בארה"ב שערכם נמוך מחוב המשכנתה עליהם

ברבעון השלישי ירד מספר הבתים עם הון שלילי ל-10.8 מיליון בתים בעיקר בעקבות עלייה בעיקולי נכסים על ידי בנקים למשכנתאות

13.12.2010, 22:20 | בלומברג
מספר הבתים בארה"ב ששוויים הוא פחות מאשר חוב המשכנתה עליהם ירד ברבעון השלישי, בעיקר בעקבות עלייה בעיקולי הבתים ולא בעקבות עלייה בערך הנדל"ן, כך לפי קורלוג'יק (CoreLogic Inc.).

כ-10.8 מיליון בתים, 22.5% מהבתים שיש עליהם משכנתה, היו במצב זה שחוב המשכנתה עליהם גבוה מערכם בשוק, נכון ל-30 בספטמבר, כך לפי דו"ח שפירסמה קורלוג'יק היום (ב'). זוהי ירידה מ-11 מיליון בתים, 23%, בסוף יוני. זהו הרבעון השלישי ברציפות בו יורד הנתון.

הירידה בערך הבתים, ונתוני אבטלה של כ-10% הביאו לעלייה בעיקולי הבתים בארה"ב. מספר הבתים שהוצעו במכירות פומביות לאחר עיקול היה כ-110 אלף בחודש בממוצע ברבעון השלישי, לעומת כ-98 אלף בתקופה המקבילה בשנה שעברה, כך מסר מארק פלמינק, הכלכלן הראשי בקורלוג'יק לבלומברג.

"יש שתי דרכים להוריד את הון שלילי", אמר פלמינג. "עלייה במחיר, או מכירה, מה שאומר שאנשים מוצאים מבתיהם. נכון להיום יש יותר מכירה (של בתים מעוקלים)", הוא אמר.

ירידה נוספת במכירים עשוייה להעלות את מספר בעלי הבתים עם הון שלילי, אמר פלמינג.

ערך הנדל"ן שמוחזק על ידי בעלי בתים בארה"ב נפל ב-649 מיליארד דולר ברבעון השלישי, ל-16.6 טריליון, כך לפי נתונים שפרסם הפדרל ריזרב ב-9 בדצמבר. מחירי הבתים עשויים לרדת ב-11% נוספים במהלך הרבעון הראשון של 2012 ולהגיע לשפל האחרון, כך לפי דו"ח של מורגן סטנלי שפורסם בשבוע שעבר.

"מחירי הבתים עומדים להמשיך ליפול באביב הבא וזה יביא לעוד הון שלילי על בתים", אמר פלמינג.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות