אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרס מבקש שני מיליון שקל לעיבוי משכורות עובדי בית הנשיא צילום: אלכס קולומויסקי

פרס מבקש שני מיליון שקל לעיבוי משכורות עובדי בית הנשיא

נציגת האוצר בוועדה: הכספים דרושים בדחיפות "אחרת יווצר מצב של הלנת שכר". תקציב בית הנשיא עומד כיום על 50.9 מיליון שקל בשנה

14.12.2010, 13:34 | תומר אביטל
מנהלי בית הנשיא פנו למשרד האוצר בבקשה לתוספת מיידית של כשני מיליון שקל. זאת לאחר שהסעיף התקציבי שנועד לממן את משכורות עובדי בית הנשיא - התרוקן מוקדם מהצפוי.

כתוצאה מכך, ביקש היום (ג') אגף תקציבים של משרד האוצר את אישור ועדת הכספים לעיבוי תקציב בית הנשיא מ-50.9 מיליון שקל ל-53 מיליון שקל. לדברי נציגת האוצר הכספים דרושים בדחיפות "אחרת יווצר מצב של הלנת שכר".

כזכור, בראשית נובמבר כבר אישרה ועדת הכספים תוספת של 2.5 מיליון שקל לתקציב בית הנשיא ל-2010. 

זו לא הפעם הראשונה שאנשי הנשיא מקוששים אחר כספים נוספים כדי לממן את תקני כוח האדם במשכן של האזרח מספר אחת. כפי שנחשף ב"כלכליסט", תחת אישור משרד האוצר, הסיטו אנשי הנשיא לפני כמה חודשים כ-250 אלף שקל מתקציבו של הנשיא שנפטר אפרים קציר לתקציב בית הנשיא, זאת כאשר הכספים האלה ממשיכים להירשם תחת הסעיף המוקדש לקציר. השימוש בכספי הנשיא שנפטר נמשכו גם בשנת 2010, אף שקציר עצמו נפטר ב-2009, משום שהמדינה תיקצבה מראש את לשכתו של קציר לשנתיים, במסגרת התקציב הדו-שנתי ל-2009-2010. הכספים שימשו למשכורות של תקנים חדשים ליועצים לנשיא.

ועדת הכספים השהתה את אישור התוספת בסך שני מיליון השקל. ח"כ אורי אריאל (האיחוד הלאומי) ביקש מהאוצר הבהרות ואמר שבית הנשיא כבר ביקש למעלה מחמישה העברות תקציביות במהלך השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות