אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעקב נאמן: "לא אסייע לפרקליטים השובתים" צילום: טל שחר

יעקב נאמן: "לא אסייע לפרקליטים השובתים"

שר המשפטים הודיע אתמול במהלך דיון על שביתת הפרקליטים בכנסת שאינו תומך בשביתה המתמשכת, וזכה לביקורת נוקבת

15.12.2010, 09:36 | ענת רואה

שר המשפטים יעקב נאמן ממשיך להפגין קו תקיף כלפי שביתת הפרקליטים: אתמול הודיע כי יוסיף לסרב לסייע לפרקליטים השובתים לנהל משא ומתן מול האוצר.

נאמן השתתף בישיבה של ועדת העבודה בכנסת שהתכנסה לצורך דיון דחוף בנזקי השביתה המתמשכת, וחרף הביקורת הנוקבת שספג מחברי הכנסת שהשתתפו בישיבה - ובהם יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ וח"כ שלי יחימוביץ - חזר ואמר שלא ינהל שיחות עם הפרקליטים - עד שאלה יפסיקו את שביתתם. "השביתה גורמת להתמוטטות מערכת המשפט במדינה", אמר נאמן במהלך הדיון.

עו"ד עודד קלר מפרקליטות מחוז מרכז אמר אתמול ל"כלכליסט" כי "הנזקים שהצטברו עד היום הם אדירים. מישהו חייב לתת את הדעת על נזקי השביתה מעבר לשיקולי אגו, ולחלץ אותנו מהמבוי הסתום שאליו נקלענו, לטובת הציבור. הדרישה מאיתנו להפסיק לשבות היא דרישה שאין לה אח ורע בתולדות המדינה".

לדברי עו"ד קלר, "לפרקליטים יש זכות לשבות ולמדינה יש זכות ללכת לבית המשפט - ולהוציא צו מניעה. יש פה סכסוך עבודה שהוכרז כדין על ידי כל הגורמים הרלבנטיים. אנחנו מחכים שיבוא מבוגר אחראי שייקח אחריות על המצב שנוצר ויישב עם כל הצדדים עד שייצא עשן לבן. אין לנו אפשרות להתקפל".

בתוך כך, אתמול פנתה פרקליטה במחוז מרכז לרעייתו של ראש הממשלה שרה נתניהו, וביקשה ממנה להפעיל לחץ על ראש הממשלה כדי שיתערב באופן אישי בפתרון המשבר "מול פקידי האוצר האטומים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
תתביישו לכם.
אתם כמו כל עובד מדינה שלמד לתואר ראשון או שני. אשתי מורה עם תואר ראשון עובדת מדינה כמוכם 25 שנים במקצוע הזה ומקבלת בממוצע כ-8,000 ש"ח נטו בחודש. על מה אתם מלינים? אני לא מבין. לא טוב לכם? לכו להיות עצמאיים כמוני. ללא פנסיה מובטחת שעובד 12 שעות כל יום מול מתחרים אכזריים. לא בטוח שכל חודש יש הכנסה. יום עסל, יום באסל.
אחד שמשלם לכם את המשכורת , ישראל  |  15.12.10
7.
כל הכבוד על האומץ הציבורי
טוב שמישהו אומר את האמת הלא נעימה, לפרקליטים לא מגיעה תוספת תשלום. רוצים להרוויח כמו פרקליט פרטי? שיתכבדו יעזבו את המשרה הנוחה, את המעסיק הנוח והמגונן, את שעות העבודה הנוחות, את הביטחון שבסוף כל חודש המשכורת בבנק, ויצאו החוצה. להפתעתם הם יגלו שקריר שם בחוץ. מרבית הפרקליטים הפרטיים עובדים לא פחות קשה ומרווחים פחות וללא ביטחון או וודאות. נמאס מדמעות התנין של פרקליטי המדינה המפונקים, לא טוב לכם לכו תעבדו בחוץ. גם כך יש אנשים שעובדים מאוד קשה ולא זורקים את העט בשלוש כדי לממן את המשכורות הלא נמוכות שלכם.
אחד שמשלם את החשבון  |  15.12.10
לכל התגובות