אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": קלטורה מגייסת 20 מיליון דולר מאינטל קפיטל ונקסוס צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט": קלטורה מגייסת 20 מיליון דולר מאינטל קפיטל ונקסוס

זהו הגיוס השלישי של קלטורה, שמספקת מערכות לניהול וידיאו לאתרי אינטרנט. לאינטל קפיטל זו ההשקעה השנייה בסטארט-אפ ישראלי בחודש האחרון, לאחר שהשקיעה בחברת אנוביט

15.12.2010, 07:06 | אסף גלעד

הסטארט־אפ הישראלי קלטורה (Kaltura), המספק מערכות לניהול וידיאו לאתרים, גייס 20 מיליון דולר בהובלת אינטל קפיטל והקרן ההודית־אמריקאית נקסוס, כך נודע ל"כלכליסט".

זהו גיוס שני עבור קרן אינטל קפיטל בישראל בתוך חודש, לאחר שבחודש שעבר הובילה סבב השקעות של 32 מיליון דולר בסטארט־אפ אנוביט של היזמים הסדרתיים אודי וינשטיין ואריאל מייסלוס. זהו סיבוב גיוס שלישי עבור קלטורה, שגייסה 7.5 מיליון דולר מאז היווסדה ב־2007. בסבב השתתפו גם המשקיעים הקיימים, הקרנות אבלון ופוינט 406.

הגיוס נערך בעקבות הפיכתה של קלטורה לאחת מארבע ספקיות מערכות לניהול וידיאו המובילות בעולם, ובהשראת כוונת המתחרה הגדולה שלה, ברייטקוב, לצאת להנפקה בשווי 350 מיליון דולר. קלטורה מספקת מערכות ניהול וידיאו לגופים המעוניינים בשיתוף לקוחות ומפתחים בהעלאת תוכני וידיאו, ומאפשרת מערכת המשולה לחנות אפליקציות וידיאו לארגונים, כזו המחברת ארגונים גדולים לתפריט יישומי וידיאו ובקוד פתוח. במערכת הפתוחה של קלטורה משתמשים כיום כ־100 אלף אתרים, ותורמים לקוד הפתוח שלה 7,000 איש ברחבי העולם.

במהלך השנה האחרונה הרחיבה קלטורה את בסיס הלקוחות המשלמים הארגוני שלה, וחתמה על הסכמים לשילוב המערכות שלה במרבית אתרי האינטרנט של רשת פוקס, הכולל את הפצתם של תוכני הסדרות "Glee" ו"הסימפסונים" ברשת, ובאתרים שונים של אולפני HBO, וורנר, פרמאונט ומשחקי ה־NBA.

קלטורה חתמה בשנה האחרונה על הסכמים להטמעת המערכת שלה בארגוני ענק כגון בנק אוף אמריקה, טקסס אינסטרומנטס, בסט־ביי ומותג האינטרנט במטוסים GoGo Online, וכן עם האוניברסיטאות המובילות בארה"ב ובהן הרווארד, ייל, MIT, סטנפורד, פרינסטון וקולומביה.

לפי ההערכה, קלטורה מכניסה כיום עשרות מיליוני דולרים בודדים, כאשר השחקנית השלטת בענף, חברת ברייטקוב האמריקאית, מכניסה כ־50 מיליון דולר בשנה. בחירתה של קלטורה לגייס הון מקרנות אמריקאיות בלבד ולפסוח על המשקיעים הישראליים היא חלק ממגמה ההולכת ומתרחבת כיום, שקיבלה ביטוי בשרשרת האקזיטים האחרונה, שבה המרוויחים העיקריים הם היזמים הישראלים והקרנות האמריקאיות, אך לא הישראליות. מקלטורה לא נתקבלה תגובה לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות