אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החשמל הכירה בהוצאות חברת החשמל בהיקף של כ-360 מיליון שקל צילום: אלעד גרשגורן

רשות החשמל הכירה בהוצאות חברת החשמל בהיקף של כ-360 מיליון שקל

בין ההוצאות שהוכרו - רכישת חשמל מיצרנים פרטיים, סבסוד אנרגיות מתחדשות ותשלום למפעילי גנרטורים בשעת חירום

14.12.2010, 22:24 | ליאור גוטמן

מליאת רשות החשמל, הגוף הרגולטורי שמתווה את אמות המידה לכלל יצרני החשמל בישראל, הכירה באחרונה בשורת עלויות של חברת החשמל שמיוחסות לרכישת חשמל מיצרנים פרטיים או סבסוד אנרגיות מתחדשות בהיקף כולל של כ-360 מיליון שקל.

הסכומים מתייחסים לפעולות שבוצעו בשנה הקודמת (2009). כך לדוגמה, הרשות הכירה לחברת החשמל בעלויות בסך 125 מליוני שקל בגין רכישות חשמל מיצרנים פרטיים בהיקף כולל של 245 מיליון קוט"ש.

פרט לכך, חברת החשמל קיבלה כ-4.6 מיליון שקל פרמיות מניעת זיהום אוויר ליצרנים שהפיקו חשמל באמצעות אנרגיה מתחדשת (למשל רוח) ומכרו את החשמל לחברת החשמל. בנוסף, רשות החשמל הכירה בעלויות בהיקף של כ-8.5 מיליון שקל בגין ייצור חשמל במתקנים סולאריים.

185 מיליון שקל עבור הפעלת גנרטורים בשעת חירום

פרט לסכומים האמורים, רשות החשמל הכירה בעלויות ששילמה חברת החשמל לבעלי גנרטורים שהפעילו אותם בשעת חירום. מדובר במצבים של מצוקת חשמל בה חברת החשמל אינה מסוגלת לעמוד בביקוש הארצי. סך העלויות שהוכרו בעניין זה מסתכמות בכ-185 מיליון שקל.

במצבים של ניהול מחסור הכירה רשות החשמל בכ-24 מיליון שקל עבור תשלום לחברות ומפעלים שהסכימו להפעיל את מכונות הייצור בשעות השפל, זאת כדי למנוע עומס על מערכת החשמל.

בנושא הסכמי השלת תדר, שנועדו לספק הגנה לשרשרת החשמל הארצית מפני הידרדרות תדר עקב תקלה פתאומית ביחידות היצור - הכירה רשות החשמל בעליות בהיקף של כ-13 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות