אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שניהלה מגעים עם גו.די.אם: אנרג'טק תמוזג לתוך בירי הבורסאית

אחרי שניהלה מגעים עם גו.די.אם: אנרג'טק תמוזג לתוך בירי הבורסאית

אנרג'טק מחזיקה ברישיון הקידוחים "נירעם סעד" - לפי סקר גיאולוגי שפורסם באוקטובר במקום נמצאות לא פחות מ-26 מיליון חביות נפט ברות הפקה

16.12.2010, 09:46 | גיל קליאן

חברת הנדל"ן דמרי מתרחבת בתחום חיפושי הנפט והגז. החברה הודיעה הבוקר (ה') על רכישת מלוא האחזקות בחברת אנרג'טק מוצרים - בתמורה להקצאת 51% מחברת בירי הבורסאית - הנמצאת בשליטת דמרי של יגאל דמרי. אנרג'טק ניהלה בעבר מגעים למיזוג עם השלד הבורסאי גו.די.אם. עם זאת, גם הסכם זה הוגדר כמסמך עקרונות לא מחייב - ואין כל ודאות כי אכן תתבצע עסקה בסופו של דבר. אנרג'טק גם נסחרת בארה"ב.

אנרג'טק מוצרים הינה הבעלים של רישיון לחיפוש גז ונפט הידוע כרישיון "נירעם - סעד". הרישיון הפך לאטרקטיבי בעיני המשקיעים כאשר באוקטובר פורסם סקר גיאולוגי לפיו בשטח נמצאות עתודות נפט וגז הניתנות להפקה.

לחברה רישיון בלעדי להפקת נפט וגז מרישיון זה. לפי נתוני הסקר - ברישיון נמצאות לא פחות מ-26 מיליון חביות נפט ברות הפקה בעומק של 2-1.8 ק"מ. שווי המאגר לפי מחירי נפט של 80 דולר לחבית נאמד בלא פחות מ-2 מיליארד דולר. בנוסף, מצביע הסקר על 12 מיליון חביות נפט בעומקים של 3.9-3.2 ק"מ - המוערכות בשווי של 900 מיליון דולר נוספים. כמו כן מעריך הסקר כי ברישיון נמצא גז טבעי בעומקים של 800-300 מטרים.

לא מדובר בגיחה הראשונה של דמרי לתחום - בחודש שעבר הפך דמרי לבעל עניין ב שלדיאלי, המקיימת מגעים (שבשלב זה מוטלים בספק) לרכישת רישיונות הקידוחים של חברת IPC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות